Novou premiérkou môže byť Kolíková. Má to byť dohoda Sulíka s Čaputovou, tvrdí Kremský

Peter Kremský, šéf Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti a parlamentný poslanec OĽANO, v utorok pre spravodajskú televíziu TA3 uviedol informáciu, ktorá mnohých šokovala.

Kremský tvrdí, že strana SaS svoje kroky koordinuje s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou. Rovnako liberáli, podľa Kremského, postupovali aj pri odvolávaní vlády Eduarda Hegera (OĽANO). Navrch toho, Kremský uviedol, že je známe meno budúcej premiérky, ktorou má byť exministerka spravodlivosti Mária Kolíková (SaS).

„V minulosti sa hovorilo o pani Kolíkovej. Myslím si, že ona len čaká na to, že sa tak stane. Že bude chcieť byť premiérkou,“ uviedol na kameru Kremský.

Heger oznámil, že sa mu nepodarilo získať podpisy pre novú vládnu koalíciu a rozbehne rokovania o termíne predčasných volieb. Heger vyčítal Sulíkovi, že mu odmietol dať podpisy pre iniciatívu vytvoriť novú koaličnú väčšinu. Kremský vo svojom vyhlásení spomenul aj túto skutočnosť a predpokladá, že toto cuknutie pána Sulíka a SaS s tým súviselo a že vlastne sa v tom koordinujú s pani prezidentkou, tak ako to bolo pri odvolávaní vlády.

Prezidentka Čaputová reagovala na aktuálnu politickú situáciu v utorok s tým, že po dnešku je zrejmé, že snaha Eduarda Hegera o novú väčšinu v parlamente definitívne nenašla podporu. Všetko úsilie by teda malo smerovať k jedinému rozumnému riešeniu v tejto situácii. Čaputová tiež uviedla, že je pripravená postupovať podľa svojich ústavných kompetencií.

Kremského vyhlásenie o možnom koordinovaní krokov medzi stranou SaS a prezidentkou Čaputovou, ako aj o údajnom mene budúcej premiérky, vyvolalo veľkú diskusiu a žiada sa uvažovať nad tým, či vládny politik náhodou reálne nekonšpiruje.

Mnohí kritizujú Kremského za tieto tvrdenia, ktoré sú v rozpore s reálnou politickou situáciou a považujú ich za nezmyselné konšpiračné teórie. Zároveň sa však objavili aj hlasy, ktoré vyjadrujú obavy z toho, že by takéto konanie mohlo poškodiť dôveru verejnosti v demokratické procesy a ústavné princípy.

Je dôležité poznamenať, že zatiaľ nie je žiadny dôkaz o tom, že by strana SaS alebo prezidentka Čaputová koordinovali svoje kroky tak, ako to tvrdí Kremský. Je tiež neznáme, či existuje reálna šanca na to, že by Mária Kolíková stala premiérkou v blízkej budúcnosti. Zatiaľ sa jedná iba o spekulácie a tvrdenia bez dôkazov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *