Ruský top hokejista si v Amerike odmietol obliecť LGBTI dres a nenastúpil

V utorňajšom zápase Philadelphie Flyers proti Anaheim Ducks sa jeden z hlavných hráčov tímu Ivan Provorov postavil proti tradícii klubu a odmietol nosiť dres v dúhových farbách, ktorým sa klub rozhodol podporiť LGBTQ+ komunitu.

Provorov bol najvyťaženejším hráčom tímu s viac ako 22 minútami na ľade a prispel k víťazstvu Flyers 5:2 svojím plusovým bodom. Pred úvodným buly sa však ruský bek postaral o zvláštny moment, keď sa rozcvičoval na striedačke bez dresu.

Rodák z Jarosľavlu si totiž na seba odmietol dať na rozkorčuľovanie dres v dúhových farbách, ktorým sa klub rozhodol podporiť LGBTQ+ komunitu.

„Chcel som zostať verný sebe a svojmu náboženstvu,“ uviedol Provorov, ktorý označil svoje náboženstvo za pravoslávne. „Rešpektujem však každého,“ dodal.

Organizácia Philadelphia Flyers sa v stanovisku vyjadrila, že sa zaviazala k inkluzívnosti a je hrdá na to, že podporuje LGBTQ+ komunitu. Mnohí z hráčov tímu sú aktívni v podpore miestnych LGBTQ+ organizácií a klub bude naďalej pokračovať v tejto iniciatíve.

Tréner Philadelphie John Tortorella tiež rešpektoval rozhodnutie Provorova a uviedol, že je verný sebe a svojmu náboženstvu. NHL sa k prípadu nevyjadrila.

Provorov bol jediným hráčom Flyers, ktorý po zápase nemal v aukcii dres ani hokejku.

Ticho nezostal ani John Tortorella, tréner Philadelphie. „Provy je verný sebe a svojmu náboženstvu. To rešpektujem,“ uviedol skúsený kouč.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *