Mladý český žiak povedal, ako ho liberálne formujú v škole. Nebudete veriť, čo prezradil

Tí, ktorí navštevujú základné školy, t. j. žiaci, najlepšie vedia, ako prebieha vyučovanie. Český portál Paralelně si pozvali netradičného hosťa, Antonína Komersa, žiaka siedmeho ročníka základnej školy, ktorý porozprával o tom, ako vníma vyučovanie, o formovaní svojho názoru a o (ne)podpore kritického myslenia u dnešnej mladej generácie.

Tonda je bezprostredný 13-ročný chlapec, ktorý sa veľmi zaujíma o veci verejné. Sleduje politiku a dokonca chodí na demonštrácie, pretože sa mu nepáči správanie našej súčasnej vlády. Rád by o tom hovoril aj so svojimi učiteľmi, ale všíma si, že na hodinách „výchovy demokratického občana“ nie je miesto pre jeho odlišné názory. Ani od svojich spolužiakov nedostáva ucelené odpovede, hoci by s nimi rád diskutoval.

Obzvlášť prekvapujúci a pre nás dospelých rodičov veľmi varovný je moment, keď sa rozhovor zvrtne na tému LGBT. Svet je hore nohami. Dnes sa diskutuje predovšetkým o rôznych pohlaviach, len nie toľko o tých základných. Naučia sa naše deti, že existuje tradičná rodina? Myslím tým mama, otec a dieťa.

Náš súčasný prezident Peter Pavol sa nedávno vyslovil za zníženie volebného veku z 18 na 16 rokov. Týmto tempom budú čoskoro chodiť k volebným urnám prvovoliči v plienkach. Indoktrinácia budúcej generácie smerom k súčasnému dekadentnému neoliberalizmu je zjavná už na základných školách. Komenský sa obracia v hrobe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *