Andrej Danko sa spája s Tomášom Tarabom zo strany Život

V politickom svete sa nám opäť ozývajú nové správy o predvolebných dohodách a spolupráci medzi politickými stranami. Tentoraz ide o menšiu mimoparlamentnú stranu Život, ktorá sa dohodla na spoločnom postupe so stranou SNS. Život sa spojil so SNS, ktorá nedávno zlyhala vo svojom pláne spojenia sa s vládnou stranou Smer. Dohodu by mali lídri oboch subjektov oznámiť na tlačovej besede v stredu, informujú o tom aktuality.sk

Predseda strany Život, poslanec Tomáš Taraba, potvrdil, že do volieb pôjdu spoločne s národniarmi. Spolupráca s inými politickými stranami však nie je úplne vylúčená, keďže Andrej Danko, predseda SNS, rokoval o spolupráci aj so stranami ako Národná koalícia, Slovenský patriot a komunisti. Všetko sa však zatiaľ plánuje a nie je isté, či sa na kandidátke SNS objavia aj zástupcovia týchto strán.

Zaujímavosťou je, že jedným z predstaviteľov strany Život je aj Vladimír Chovan, ktorý je Tarabovým podpredsedom. Chovan bol počas prvej vlády Roberta Fica niekoľko mesiacov ministrom poľnohospodárstva za HZDS. Neskôr vstúpil do SNS, kde ho dotiahol Andrej Danko. Teraz chce spolupracovať aj s národniarmi.

Viditeľnými tvárami strany Život sú aj poslanci Filip a Štefan Kuffovci. Všetci traja sa v roku 2020 dostali do parlamentu na kandidátke ĽSNS, no kotlebovcov po voľbách opustili. Štefan Kuffa bol tiež v minulosti poslancom OĽaNO.

Celkové pozadie a dôvody týchto politických spojenectiev sú viac ako komplikované a ťažko zrozumiteľné pre bežného občana. Aj preto je potrebné sledovať aktuálne správy z politického diania a neustále sa informovať o aktuálnej politike.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *