Ministri rozdávali odmeny v tisícoch! Ich najbližší sa môžu radovať. Dostali ste toľko aj vy?

V čase Vianoce je zvykom, že zamestnanci dostávajú koncoročné odmeny a kým bežní Slováci, dostanú k výplate sto či dvesto eur, štátni zamestnanci na ministerstvách, ktorí majú blízko k ministrovi, sa mohli tešiť o veľa viac.

Redakcia portálu cas.sk sa ministerstiev pýtala, že koľko na odmeny vyčlenili a aké boli najvyššie vyplatené sumy. Niektoré ministerstvá však ako keby jednoduchým otázkam neporozumeli.

Napríklad kancelária prezidentky Zuzany Čaputovej odpovedala, že každému zamestnancovi povinne vypláca odmenu vo výške 500 eur. Nepovedali však, koľko rozdali zo štátneho dohromady a koľko bola najväčšia odmena.

Najväčšia odmeny dostali na ministerstve životného prostredia, hospodárstva a práce, sociálnych vecí a rodiny. 

Na rezorte životného prostredia podľa informácii samotného ministerstva, padla odmena 7 348eur. Budajové ministerstvo dalo na odmeny astronomických 900 tisíc eur!

Ministerstvo spravodlivosti vyplatilo najvyššiu sumu dvom zamestnancom a to vo výške 4 tisíc eur a 2750 eur. Jedna z toho bola vyplatená v máji. Celkovo rezort na odmeny minul až viac ako 1,1 milióna eur. Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny sa rozhodlo zvýhodniť tých, ktorí pracovali na úlohách súvisiacich s plánom obnovy. Najvyššia vyplatená odmena dosiahla výšku 3600 eur. Informácie od rezortu boli trochu chaotické, ale výška odmien podľa nich mohla stáť štátnu kasu približne 400 tisíc eur, píše portál eReport.sk

Na takom Ministerstve pôdohospodárstva padla odmena 2-tisíc eur a celkovo minuli na odmeny 800 tisíc eur.

Ministerstvo dopravy taktiež nepriznalo najvyššiu vyplatenú odmenu, pričom celkovo na odmeny minulo taktiež takmer 800 tisíc eur.

A vy Slováci? Koľko ste dostali na odmenách v týchto ťažkých časoch? Zamestnanci na ministerstvách, ktorí sú blízko k ministrom už ich bežné platy nie sú najhoršie a keď si k tomu pripočítajú odmeny, určite nebudú mať ťažký začiatok roka.

„Odvolaná vláda,síce poverená výkonom funkcie nemá omedzené právomoci vo veci financií? V čom ich Čaputová obmedzila okrem zahraničia?Za to, čo robia na ministerstvách by mali ešte vracať peniaze do rozpočtu. A oni si idú vyplácať odmeny. Už len zato,že bola vláda odvolaná,pretože zlyhala,tak nemali byť odmeny žiadne. Vo firme keď sa plán nesplní,tak odmeny nebudú.“ pýta sa Ivan v diskusii.

„Jasne ze budu brat ved nato čakali… Rozpočet schválený môže sa rozdávať…. Ja len nechápem čo to je za cirkus keď ten plesaty najprv povali vládu a potom ju podporí potrebnimi hlasmi…. Ved on by tam už vôbec ani nemal bit nieto sa ešte vijadrovat k niečomu…. Ale ja sa tu unas nedivím vôbec ničomu fakt“ píše Miroslav.

„Je zvláštne že akurát s takými charakter i sú vo vláde ale nie len teraz. Zákon ktorý by zakazoval rozdávať v dobe najväčšieho zadľženia štátu neexistuje. Ale tak ako si kapríky nevypustia rybník, tak aj súčasno minulí politici taký zákon nevytvoria.A pritom okrádajú 5 mil. Slovákov. A zákon nikde.“ píše Ivan.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *