Ministerstvo povedalo, o koľko viac budeme platiť za elektrinu a teplo. Tie ceny Slovákov ekonomicky položia

Ceny energií rastú raketovým tempom a na nový rok to pocítime ešte viac. Ministerstvo financií teraz odhaduje, o koľko percent asi stúpne cena za plyn, elektrinu či za teplo. Z tých cien sa vám zatočí hlava.

Ceny stúpnu prakticky hneď na nový rok úderom polnoci na Silvestra. Ministerstvo financií odhaduje, že elektrina môže zdražieť o 40, plyn o 60 a teplo dokonca o 135 percent.

„Dobrou správou je že, zastropovanie cien elektriny a nový rámec pre ceny plynu výrazne utlmia dopad extrémnych cien energií na domácnosti. Bez kompenzačných opatrení by pri súčasnom regulačnom rámci ceny elektriny narástli až o 400 %. Memorandum so Slovenskými elektrárňami však garantuje nižšiu cenu. Ak by vláda ceny elektriny nezastropovala, inflácia by mohla vyskočiť až na 30%.“ píše ministerstvo na sociálnej sieti.

„No vidíte,sankcie sa otočili na tých čo pomáhajú,prispievajú k vojne….opať pravda bije oči,??????“ píše v diskusii Drahomíra.

„Vlastnú elektriku predávame lacno a draho ju nakupujeme. Je to najväčšia hanba“ píše Jano.

„Citujem Hegera: „Občania cely rok budú platiť tu istú sumu z hľadiska plynu aj z hľadiska energie tak jako je to aj teraz akurát teda ze v inej výške Však neklamali“ smeje sa Dominika.

„Teda i životná úroveň sa zvýši všetkým? Všetkým sa zvýšia platy ? Už sa tešíme, lebo stále len zdražovanie dokola avizujete.“ pýta sa Monika.

„Je fajn že nám to oznamujú a ľudia sedia na zadku a čakajú namiesto toho aby sa búrili … sme raz proste bohatý národ …. Všetko zaplatíme …“ píše Emílio.

„Platy stále rovnaké pan Matovic,ale mi tiež nemáme oslika ktorý sa potrasie.Skade mame na to zobrať. Naše peňaženky tiež sú prázdne ako vaša štátna pokladňa. Vy nemáte skade dat a skade mame.“ pýta sa Jana.

„Plyn narastie o 60% ? Ste zabudli dopísať jednu 0 ? Pozrite aké účty chodia ľuďom v Nemecku za plyn … keďže kupujeme za tu istú cenu to asi bude veľmi podobné“ myslí sai Marek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *