Migrantov v Holandsku ubytovali na luxusnej lodi, zatiaľ čo domáci nevedia, z čoho zaplatia elektrinu a plyn

V čase, keď inflácia v Holandsku stúpa na 17,1 %, si migranti budú môcť užívať bufety zadarmo, ubytovanie v luxusných kajutách výletných lodí a kúrenie v zime zadarmo.

Migranti v Holandsku sa na TikToku a ďalších sociálnych sieťach chvália novým luxusným ubytovaním na výletnej lodi, pričom táto správa prichádza v čase, keď sa krajina stretáva s prudko rastúcou infláciou a neistou ekonomickou budúcnosťou.

V obci Velsen bolo až 1 000 migrantov presunutých na výletnú loď Silja Europa, ktorá teraz bude slúžiť ako plávajúci azylový dom.

Na videách zverejnených na TikToku migranti ukazujú divákom svoje nové ubytovanie, ktoré je vybavené priestrannými kajutami a teplými bufetmi, pričom za všetko budú platiť holandskí občania. Videá boli preposlané aj na rad ďalších platforiem sociálnych médií.

Starosta Velsenu Frank Dales minulý týždeň oslávil príchod migrantov do svojho prístavného mesta.

„Práve dorazil 1. autobus. Utečenci zo Sýrie a Jemenu. Zostali vonku v stanoch v Budele a Ter Apele,“ napísal Dales 26. septembra.

„Ako je dobre, že je o nich teraz postarané vo Velsene. Prispievame tak k riešeniu vnútroštátnej prijímacej krízy. Tak to tu robíme. Som na Velsen hrdý!“

Holandský politik Geert Wilders zdieľal videá na svojej vlastnej stránke na Twitteri a poukazoval na skutočnosť, že mnoho Holanďanov sa snaží vyjsť s peniazmi, zatiaľ čo migranti si užívajú bezplatné kúrenie, bývanie a stravovanie na výletnej lodi, ktoré by si mnoho Holanďanov nemohlo dovoliť, ani keby im bolo dostupné.

„Pre žiadateľov o azyl je všetko zadarmo. Pekné teplé jedlo, kúrenie, starostlivosť. Všetko zadarmo na luxusnej výletnej lodi,“ napísal v ďalšom príspevku.

„Kým naši vlastní ľudia nemôžu zaplatiť účty za energie a mnoho starších ľudí je kvôli nedostatku zdravotníckeho personálu v plienkach.“

V súčasnej dobe zažíva Holandsko 17,1-percentnú infláciu a krajine hrozí rovnaká deindustrializácia ako susednému Nemecku kvôli prudko rastúcim nákladom na energie, takže záťaž migrantskej krízy pre holandských daňových poplatníkov je obrovská.

Videá tiež slúžia ako obrovský ťahák pre migrantov, ktorí majú zálusk na príchod do Európy. Kontinent už tento rok zápasí s výraznou krízou, do Európy mieria státisíce ľudí a mnohí z nich sú odhodlaní dostať sa do bohatších krajín, ako je Nemecko a Holandsko.

„Medzitým lovci šťastia inzerujú na TIkToku naše superluxusné päťhviezdičkové útulky na výletných lodiach,“ napísal Wilders.

„Táto vládna politika je šialená, pomätená a zvrátená. Naši ľudia dostanú omrvinku, cudzinci dostanú všetko.“

Zverejnil aj grafické video, ktoré popisuje, ako fungujú pašeráci migrantov a ako propagujú svoj biznis.

„Azyloví špekulanti na TikToku nehanebne ukazujú, ako podvádzajú. Autom, autobusom a lietadlom cez štyri, päť bezpečných krajín a potom letia do Holandska, aby tu požiadali o azyl a parazitovali na päťhviezdičkových výletných lodiach za naše peniaze,“ napísal.

Kvôli súčasnej migračnej kríze, ktorej Holandsko v posledných rokoch čelí, vlani holandská vláda nariadila kvóty, aby donútila obce prijímať viac migrantov. Odhaduje sa, že tento rok do krajiny vstúpilo 11 000 nelegálnych migrantov, ale Holandsko má už teraz extrémne veľkú populáciu migrantov v malej a husto osídlenej krajine, čo viedlo k vážnemu nedostatku bývania tak pre holandských občanov, ako aj pre prisťahovalcov.

Holandsko nie je jedinou krajinou, ktorá sa s týmito problémami stretáva. Ako informoval server Remix News, v súvislosti s novou migračnou krízou sú migranti ubytovávaní v najlepších hoteloch a ubytovacích zariadeniach v Európe. V Spojenom kráľovstve sa ľudia dočkali zrušenia svadby s krátkym predstihom po tom, čo vláda zablokovala hotelové izby pre migrantov, čo je kontroverzná politika, ktorá platí už niekoľko rokov. Veľká Británia v súčasnej dobe vynakladá každý deň viac ako 5 miliónov libier z peňazí daňových poplatníkov na ubytovanie žiadateľov o azyl a afganských utečencov v hoteloch, čo sa rovná 1,8 miliardy libier ročne. Migranti si často uvedomujú, že krajina mení hotely na ubytovne pre utečencov, a protestujú, keď sa im takého zaobchádzania nedostáva.

Maďarsko od začiatku roka zaznamenalo už viac ako 160 000 migrantov, ktorí prekročili jeho hranice, a Nemecko sa stretáva s utečeneckou krízou, ktorá viedla k tomu, že 12 zo 16 spolkových krajín už neprijíma nových utečencov a migrantov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *