Migrantov k nám dokonca možno vozia aj z Nemecka. Tí sú nám však vďační za jedlo a teplo

Policajný prezident Štefan Hamran bol hosťom v diskusnej relácii Na Rovinu, kde hovoril o horúcej téme migrácie na Slovensku a v krajinách V4.

Hamran sa sťažoval na českú políciu, ktorá vracia vo veľkom migrantov na Slovensko „Česi nazbierajú (migrantov pozn. red.), my ani nevieme, či nám vracajú tých, ktorí prešli cez územie Slovenskej republiky, lebo preberajú aj od Nemcov masívne“ povedal policajný prezident.

To by mohlo znamenať, že Slovensko má na svojom území migrantov, ktorí už boli v Nemecku a tí ich vrátili.

Hamran tvrdí, že aj keď sa Maďarsko snaží zadržať migrantov, nedarí sa im to a denne im prejde 1700 nelegálnych migrantov.

Budapešť však tvrdí, že migrantov, ktorí už prejdú k nám, nebude prijímať naspäť. Hamran hovoril aj o tom, že platí uznesenie Európskeho parlamentu, ktoré tvrdí, že sýrskych utečencov nesmieme vracať naspäť do Sýrie.

Polícia tvrdí, že migranti sú pokojní a vďační

„Áno, každá osoba, ktorá bola zachytená je Cudzineckou políciou lustrovaná v informačných systémoch. Ak sa zistí, že osoba môže pre Slovensko predstavovať bezpečnostné riziko, sú prijaté adekvátne kroky na zamedzenie jej ďalšieho voľného pohybu.

Doteraz nebol zo strany nelegálnych migrantov zaznamenané žiadne protiprávne konanie. Naopak, sú vďační za každú poskytnutú pomoc a dokonca pomáhajú pri zabezpečovaní chodu stanového mestečka.“

Vyhostiť migrantov naspäť do Sýrie nie je možné

„Väčšina zachytených nelegálnych migrantov pochádza zo Sýrie. Prekážku k zákonnému vyhosteniu tvorí vyhlásený vojnový stav v ich krajine. U osôb, pri ktorých platí, že sa na našom území zdržiavajú neoprávnene a neexistuje právna prekážka, sú vyhostení. Zároveň však na našom území nechcú ostať, nežiadajú o pomoc, a preto ani nemáme možnosť ich zaistiť, či niekam umiestniť proti ich vôli.“ uvádza polícia.

Migranti od nás dostávajú teplo, posteľ a jedlo

„Vojnoví utečenci sa v stanovom mestečku zdržiavajú deň, maximálne dva. Poskytnutím stravy či tepla im zabezpečíme najnutnejšie potreby, preto následne nemajú potrebu z neho odchádzať.“

Migranti podľa polície chcú odísť do Nemecka, kde chcú aj požiadať o azyl.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *