V Amerike spia ľudia na ulici vo výkaloch. Kruté video ukázalo odvrátenú stranu krajiny

Spojené štáty americké sme všetci celé roky vnímali ako veľký „Americký sen“. Dnes je však realita iná a nie je to len Východná Európa či Rusko, kde ľudia žijú na hranici chudoby.

Keď si dnes pozriete veľké americké mestá ako Los Angeles, San Francisco či New York, uvidíte tam na uliciach v stanoch stovky ľudí priamo pri bohatých lokalitách, ako prosia o peniaze či sa pre psychické a drogové problémy túlajú kade-tade.

Dokonca také niečo ani neuvidíte v uliciach na Slovensku a tak to vyzerá, že Americký sen sa už rozplynul.

Youtubový kanál Ekonómia Ľudskou rečou spracoval video, kde poukazuje na problematiku bezdomovectva v USA.

„Keď ako Európan pôjdete do Spojených štátov amerických (USA) a napríklad do Kalifornie, tak určite vám neuniknú špinavšie časti mesta, ktoré sú plné bezdomovcov. A nie nie sú to okrajové časti, ale často priamo centrá, napríklad v San Franciscu alebo Los Angeles (Hollywood). Ja som z toho bol celkom šokovaný a tak som sa rozhodol sa pozrieť na bezdomovectvo a drogovo závislých v USA bližšie. Špinavé ulice, drogy a výkaly.“ informuje kanál Ekonómia Ľudskou rečou.

Američania sa dostali na ulicu pre drahý nájmy, stratu práce či podnikania. Tí, ktorí sú na tom lepšie spávajú v autách a ešte prácu majú, no tí, ktorí nemajú ani prácu, spávajú v špinavých stanoch.

Problémom sú aj nehnuteľnosti, ktorých je v niektorých štátoch v USA nedostatok a postaviť si tam dom, či vybaviť povolenie trvá niekedy aj celé roky.

V Kalifornii, kde leží mesto Los Angelese, sú na uliciach stovky bezdomovcov a pri tom Kalifornia patrí medzi najsilnejšiu ekonomiku v USA a keby bola samostatným štátom, tak je piata na svete, vysvetľuje kanal Ekonómia Ľudskou rečou.

„Super video, byli jsme v SF a LA hned po covidu a vypadalo to ještě hůř. Co mě překvapilo, byla ta smířenost obyvatelstva. Třeba v SF jdou lidi do práce nesou si starbucks kafe a při pití bezdomovce normálně překračují a vůbec se už nepozastavují. Co jsme se ptali místních, tak velký množství bezdomovců z celé zěmě se právě do SF nebo LA stahuje pro ideální podmínky (je zde dobré podnebí, mírné zimy, hodně bohatých lidí atd) a nakonec se bezdomovectví stane životným stylem. Tzn těm lidem tenhle stav vyhovuje a nemají žádnou motivaci se vracet do normálního života. Mimochodem ze SF se vlastně stali dva extrémy. Ultra bohatý hlavně tech firmy a právě bezdomovci. Střední třída se rozutekla (hlavně prý San Jose).“ píše v diskusii Čech Martin.

„Podobna situace je i v Kanade. Jeden z duvodu je, ze zavreli mentalni instituce, protoze pry neni zakonne drzet lidi (mentalne ty ochore) v nich proti jejich vuli. Takova situace neexistovala u nas ani za komunismu. Dnes se bohuzel i u nas jiz takove objevuji.“ píše Jiří.

Pozrite si aj video ďalšieho youtubera Michala Šopora, ktorý žije v USA a poukazuje na túto problematiku:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *