Mikulec má problém! Kotlebovci chystajú riešiť migračnú krízu po svojom

Poslanci ĽSNS od Mariana Kotlebu dnes navštívili Ministerstvo vnútra, aby si urgentne dohodli stretnutie s ministrom Romanom Mikulcom, kvôli alarmujúcej situácii s migrantmi na našom území.

Martin Beluský a Rastislav Schlosár (obaja ĽSNS) žiadajú s ministrom Mikulcom okamžité stretnutie a to, aby okamžite reagoval posilnením policajných hliadok. Podľa Kotlebovcov je minister Mikulec neschopný vo svojej funkcii, v jeho momentálnom odvolávaní však nevidia význam, pretože je to podľa nich len strata času, kde sa opoziční poslanci vyrozprávajú a minister aj tak nebude odvolaný.

„Zvolávanie nejakých mimoriadnych schôdzí ostatnými kolegami z opozície podľa nás nemá absolútne žiadny zmysel. Síce sa tam opoziční poslanci vyrozprávajú, avšak, možno nakoniec ani žiadne uznesenie prijaté nebude a ani tam možno nepríde ani samotný minister. Treba rokovať so zodpovednými zástupcami z očí do očí a preto sme prišli sem, priamo na Ministerstvo vnútra za ministrom Mikulcom“ povedal poslanec ĽSNS Martin Beluský.

Kotlebovci žiadajú, aby minister posilnil políciu, aby už žiadny migranti na Slovensku neprišli „Samozrejme, toto je z našej strany, tento pokus o stretnutie s ministrom Romonam Mikulcom, posledným pokusom, ako riešiť celú túto vec, celý tento problém diplomatickou cestou…. následne pristúpime, ak to bude neúspešné k ďalším opatreniam, k ďalším riešeniam, ktoré sa ale už ministrovi vnútra Romanovi Mikulcov rozhodne páčiť nebudú“ povedal poslanec Rastislav Schlosár.

Čo presne Kotlebovci chystajú urobiť nie je jasné. Na naše otázky odmietli odpovedať s tým, že sa máme nechať prekvapiť. Čo však vieme z minulosti je, že ĽSNS je strana, ktorá má skúsenosti z terénu. Očakávať teda môžeme protesty priamo na mieste, kde držia migrantov alebo domobranu či Kotlebovske hliadky?

Sociálnymi sieťami sa šíria videá zo stanového mestečka v Kútoch (pri českých hraniciach), kde štát dočasne ubytoval migrantov zo Sýrie či Afganistanu. Migranti by tam mali byť dovtedy, kým sa vyrieši otázka, čo s nimi a kam ďalej pôjdu.

Českí policajti ich nekompromisne otáčajú naspäť na Slovensko a vozia ich sem dokonca v autobusoch. Slovenská polícia im dá doklad o tom, že sa môžu voľne pohybovať na našom území po dobu 30 dní.

Po uverejnení videa Mária Vidáka, ktorý navštívil stanové mestečko migrantov v Kútoch a poukázal na fakt, že migrantom kopali káble, aby im zaviedli elektrické kúrenie, sa rozprúdila vášnivá diskusia Slovákov.

Tí sa pýtajú, prečo sa takto štát nestará o našich bezdomovcov. Niektorí dokonca zvažujú, že sa pre vysoké ceny energii nasťahujú do tohto mestečka „Veď to platíme z našich daní!“.

„Keď nám bude veľmi zima a nebudeme mať čo jesť, pôjdeme do tohto stanového mestečka. Tam sa aj kúri, aj jesť dajú a nestojí vás to nič.“ píše Laura.

@mario_vidak

♬ original sound – Mário Vidák

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *