Medveď napadol muža. Ten sa ubránil päsťami do nosa medveďa (Video)

Horolezec v Japonsku predviedol majstrovskú lekciu, ako sa brániť medveďovi v situácii, keď ide o život, zachytenú na videu.

K incidentu došlo 1. októbra 2022, keď sa muž vracal z hory. Zozadu sa objavil čierny medveď a pokúsil sa ho napadnúť zákerným uhryznutím.

Horolezec začal kričať a pritom namiesto úderov kladivom rozdával päste, pretože ho vraj bojové umenia naučili, že tieto údery sú škodlivejšie.

Prvému medvediemu útoku sa mu podarilo vyhnúť, ale divoké zviera nepoľavilo a pokračovalo v útoku zospodu.

Nakoniec s niekoľkými ďalšími výkríkmi a kopancami do medveďovej tváre muž vyviazol bez zranení.

Muž sa domnieva, že vnikol do teritória medveďa, ktorý v čase útoku pravdepodobne bránil svoje mláďatá.

Až nabudúce dôjde k útoku medveďa, nezabudnite udrieť kladivom päsťou a kopancami do nosa a zároveň hlasno zavrčať jeho smerom.

https://youtu.be/XBRrOQT3wQ4

Útoky medveďov sú čo raz častejšie aj na Slovensku

Medveď na značenom turistickom chodníku v Malej Fatre blízko Velčianskej Javoriny 38 ročného muža, ktorého brutálne zranil hneď niekoľkokrát po sebe.

Medveď napadol muža pri behu. Najprv mu zaútočil na tvár a opakovane sa k nemu vrátil ešte dvakrát, kedy mu dohrýzol celé telo, trup, ruky aj nohy.

„V poobedňajších hodinách boli horskí záchranári požiadaní o pomoc pre 38 – ročného Slováka, ktorého počas behu napadol medveď. Bežec sa pohyboval po žltom značenom turistickom chodníku v blízkosti Valčianskej Javoriny. Medveď ho napadol dokopy tri – krát. Prvý krát mu zaútočil na tvár a hlavu, následne k ležiacemu prišiel ešte dva krát  a pohrýzol mu celé telo, ruky, nohy aj trup. Horskí záchranári po príchode muža na mieste ošetrili a transportovali do obce Valča, kde ho odovzdali privolanej posádke RLP.“ uvádzajú záchranári na webovej stránke.

„bezal potichu, medved sa ho zlakol   och teraz zase zacne genocida medvedov , kvoli cloveku , ktory nedba na odporucenia….. preco to stale niektori nechapu, ze dive zvierata potrebuju trochu sukromia … les je ich prirodzeny domovom. Preco po zotmeni ten chlap nemoze behat na ihrisku alebo po dedine po meste  ‍♀️“ píše v diskusii Júlia, ktorá hneď dostala odpoveď.

„Juli musím reagovať na Váš komentár. Odkiaľ viete, že ten bežec nebol dostatočne hlučný a ostražitý ? Genocida medveďov  ‍♂️ ‍♂️ veď ten chudák chlpatý sa len 2x vrátil a ešte viac ho dohrýzol. Druha vec “prečo po zotmení ten chlap nemôže behať po dedine alebo po meste” … keby ste sa venovala športu, tak viete, že existuje aj tzv trailovy beh, čiže beh v teréne a najmä po kopcoch. Niekto uprednostňuje cestné behy a asfalt, iný trail. A ako ste sa možno už dozvedela, nebolo to po zotmení, ale popoludní len celá záchranná akcia sa skončila po zotmení… a ešte si dovolím vlastnú skúsenosť. Chodím behať aj ja na hory a do prírody a za posledné roky som medveda zazrel alebo stretol nad dedinou alebo v priamej blízkosti a nie vyššie v lese. Ľudia z okolia Malej a Veľkej Fatry to majú na dennom poriadku. Ale títo grinpísaci a ochranári, odborníci spoza monitora niekde z BA tomu rozumejú najlepšie “ píše Michal.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *