Mečiar šokoval v TV: Liberáli nie sú demokrati! Pretláčajú si svoju ideológiu za každú cenu!

Bývalý premiér Vladimír Mečiar bol a prvý deň v roku hosťom v televízii TA3, kde musel poriadne šokovať liberálnych voličov.

Mečiar totiž tvrdí, že Slovensko je konzervatívne a už sa ho veľakrát snažili zmeniť, no nepodarilo sa im to.

„Tu vôbec netreba hovoriť o nejakom liberálnom Slovensku. Liberáli nie sú demokrati. Liberáli si svoju ideológiu pretláčajú za každú cenu, aj spôsobom, ktorý nie je vždy dobrý a správny.“ povedal Mečiar.

Mečiar by sa vrátil k občianskemu princípu, aby ľudia rozhodovali v referendách a inštitúcie to musia rešpektovať. Podľa neho sú totiž Slovákom tieto práva upreté.

„Ak to bude inak, nebude to nikdy dobré. Lebo raz sa budeme prispôsobovať liberálom a raz sa budeme… to máte ako v Spojených štátoch. Teraz je liberálne, pred tým bol Trump, konzervatívec. Tak čo budeme každé štyri roky meniť zahraničnú politiku?“ konštatoval Mečiar v TA3.

Mečiar kritizuje aj to, že každý nová vláda chcela nové smerovanie krajiny.

Na nový rok sa prihovorila občanom aj súčasná prezidentka Zuzana Čaputová

„V roku 2023 vám prajem zdravie, pokoj a spokojnosť v kruhu svojich najbližších. Prajem vám, aby tento rok priniesol viac dôvodov na radosť než uplynulých dvanásť mesiacov.

Dnešným dňom vstupujeme do nového roku a zároveň si pripomíname tridsiate výročie našej samostatnosti. Pre spoločnosť či pre štát takéto výročie predstavuje tiež príležitosť pozrieť sa na príbeh našej krajiny cez optiku dlhších časových úsekov – akokoľvek našu pozornosť teraz strhávajú aktuálne udalosti súvisiace s politickou krízou. S pokojnou samozrejmosťou a hrdosťou môžeme pri takomto spätnom pohľade povedať, že žijeme unikátne obdobie. Slováci ešte nikdy vo svojej histórii nedostali šancu prežiť tri desaťročia v demokracii, slobode a zároveň vo vlastnom štáte.

Tomuto obdobiu ale predchádzalo veľa dôležitých zápasov. Zápasov o prežitie, o individuálnu i národnú slobodu, o politickú a občiansku rovnosť. Zápasov o jazyk, vzdelanie, o uchovanie viery, či kultúrnej a prírodnej rozmanitosti našej krajiny. Zápasov o charakter štátu, o uznanie a o dôstojné miesto v Európe. Dnešný sviatočný deň je teda príležitosťou poďakovať a vzdať úctu všetkým, ktorí tieto zápasy úspešne vybojovali a ustáli.

Želám si, aby rok, ktorý nás čaká, bol rokom zmien k lepšiemu. Aby to bol rok bezpečia a stability. Dokázali sme byť úspešní vtedy, keď nad sebectvom prevládlo pochopenie, empatia a súcit. Snaha a chuť robiť veci nielen pre seba, ale aj pre iných. Pre všetkých. Pokúsme sa o to v nasledujúcom roku. Nech nám prinesie pokoj a šťastie.“ napísala na sociálnej sieti prezidentka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *