Matovič: Slovensko bude mať vládu, na ktorú budú v dejepise spomínať, ako na tú najlepšiu

Tesne po parlamentných voľbách v roku 2020, kedy vyhralo hnutie OĽANO Igora Matoviča a ten sa stal premiérom krajiny, vyhlásil Matovič, že urobí všetko preto, aby Slovensko malo vládu, na ktorú budú knižky v dejepise spomínať, ako na tú najlepšiu, akú kedy Slovensko malo.

Do toho však prišla pandémia koronavírusu a rôzne opatrenia vlády, za ktoré Slováci nenechali nitku suchú na Matovičovi. Ten sa musel vzdať kresla premiéra a stal sa z neho minister financií.

Sociálnymi sieťami sa teraz šíri zostrihané video, ktoré ukazuje ťažkú situáciu na Slovensku.

Po roku vládnutia ukázal prieskum, že s vládou je spokojných len 14% Slovákov. 53% bolo veľmi nespokojných.

Celoplošné testovanie za stovky miliónov a očkovacia kampaň či lotéria ešte viac nahnevali Slovákov. Tí dokonca získali podpisy za referendom o predčasných voľbách.

Igor Matovič a hnutie OĽANO stratilo 500-tisíc voličov.

Vojna na Ukrajine a obrovská inflácia znamená obrovské ceny všetkého. Ceny energii sú tak vysoké, že fabriky prepúšťajú či rušia výrobu. Vláda však predstavuje opatrenia, no nie všetkým to stačí a stále počujeme o prepúšťaní.

Poll not found

V ankete pre TA3 hovoril jeden dôchodca, že má tak nízky dôchodok, že nevie, čo bude vôbec jesť a už vôbec nevie, čím bude platiť kúrenie a elektrinu.

A to nie je všetko. Lekár podávajú hromadné výpovede a Slovensku hrozí, že sa nebude mať kto starať o chorých. Zvládne toto všetko vláda ustáť?

Ďalšia dôchodkyňa sa sťažuje, že kým do teraz platila za malý nákup okolo 6eur, dnes je to už 13 eur.

Premiér Eduard Heger však tvrdí, že aj keď tu sú veľké krízy, urobila táto vláda viac, ako vlády Roberta Fica.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *