Herec Steven Seagal podporuje Putina a ide točiť dokument o vojne: „Svet nepozná skutočnú pravdu!“ tvrdí

Hviezda akčných filmov, herec Steven Seagal, ktorý je známy tým, že sa priatelí a podporuje ruského prezidenta Vladimira Putina, navštívil separatistami ovládanú časť ukrajinského Donbasu.

Známy akčný herec navštívil väznicu Olenivka, kde nedávno zahynulo 50 ukrajinských vojnových zajatcov. Rusi tvrdia, že na väznicu zaútočili ich vlastní raketami americkej výroby.

Vo videu zverejnenom na ruskej spravodajskej stránke TV ZVEZDA Seagala označujú ako osobitného zástupcu Ministerstva zahraničných vecí Ruskej federácie pre humanitárne vzťahy medzi Ruskom a USA.

Seagal má na okupovanom území nakrúcať dokument, ktorý chce povedať ľuďom pravdu.

„Počas stretnutia Seagal poznamenal, že 98 percent ľudí, ktorí hovoria v médiách o konflikte na Ukrajine, tam nikdy neboli a preto svet nepozná pravdu,“ uviedol Pušilin (šéf doneckých separatistov) pre agentúru TASS a dodal, že Seagal chce zmeniť pohľad sveta na túto vojnu.

„Zaujímavé je, že jeden zo zavraždených nacistov práve začal veľa hovoriť o Zelenskom a že Zelenskyj je zodpovedný za príkazy na mučenie a iné zverstvá, ktoré porušujú nielen Ženevskú vojnovú konvenciu, ale sú zločinmi proti ľudskosti. Zelenskyj bol teda zapletený do zločinov proti ľudskosti,“ tvrdí Seagal.

Steven Seagal sa netají tým, že podporuje ruského prezidenta Vladimira Putina. Súhlasí aj s tým, že polostrov Krym má patriť Rusku. Aj preto niektorí analytici tvrdia, že herec razí tvrdú propagandu Kremľa.

4 Replies to “Herec Steven Seagal podporuje Putina a ide točiť dokument o vojne: „Svet nepozná skutočnú pravdu!“ tvrdí

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *