Lukašenko: Európa je nemohúca, len zobe z ruky Amerike

Bieloruský prezident Alexander Lukašenko, ktorý je známy tým, že má blízko k ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi, vyslovil varovanie, že na obzore sa môže črtať veľký ozbrojený konflikt.

Lukašenko v prejave pred najlepšími absolventmi vojenských škôl a dôstojníkmi obvinil Spojené štáty a ostatné západné krajiny z presadzovania „multipolárneho svetového poriadku“ a podpory „otvorene fašistických režimov“.

Web Insider píše, že vyjadrenia Lukašenka sú len papagájovaním Putinových nepodložených tvrdení, že ukrajinská vláda, proti ktorej Rusko od konca februára vedie vojnu, je fašistická.

Lukašenko ďalej tvrdil, že „Európa o ničom nerozhoduje“ a zobe z ruky Washingtonu. Lukašenko v tejto súvislosti vyzval ukrajinské ozbrojené sily, aby „nepoľavovali v bdelosti“, a jedným dychom obvinil Západ, že v jeho krajine seje vietor a pokúša sa ju zničiť.

„Bohužial, takáto politika Západu privádza svet na okraj priepasti veľkej vojny, ktorá nebude mať víťaza,“ zaveštil si Lukašenko s tým, že západné štáty metodicky pracujú na demontáži systému globálnej bezpečnosti, aj keď je to v rozpore so záujmami ich národnej bezpečnosti.

Zelenskyj: Rusko deportovalo z dobytého územia dva milióny Ukrajincov

Rusko deportovalo z okupovaných území dva milióny Ukrajincov, vrátane niekoľko sto tisíc detí, povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj účastníkom konferencie v juhokórejskom Soule.

Severná Kórea uznala nezávislosť separatistov na Donbase

Severná Kórea uznala nezávislosť samozvaných ľudových republík na Donbase, konkrétne teda Doneckej a Luhanskej. Totalitný komunistický štát sa tak stal treťou krajinou na svete, ktorá k takémuto kroku pristúpila. Prvé bolo Rusko, ktoré nasledovala Sýria. Ukrajina po severokórejskom oznámení uviedla, že s KĽDR prerušuje vzťahy.

One Reply to “Lukašenko: Európa je nemohúca, len zobe z ruky Amerike”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *