Nemecký leták: Umyte si iba tieto časti na tele a naštvete Putina!

Od vypuknutia ruskej invázie na Ukrajine sa snažia západné krajiny sankciovať Rusko a poškodiť mu tak.

Politici aj u nás nám hovoria, aby sme šetrili s kúrením, znížili si teplotu v izbách či míňali menej teplej vody, čo bude znamenať menej využitia plynu a teda menej peňazí pre Putina.

Iná čísla však ukazujú, že takéto sankcie a rôzne nápady vôbec Putinovi neubližujú a ten plyn či ropu predáva inde.

Teraz sa na sociálnej sieti objavil plagát v nemeckom jazyku, ktorý nabáda na to, aby sme si v sprche umývali len niektoré časti tela.

„Umyte si iba tieto štyri oblasti, ak chcete naštvať Putina. Vodou by sa tiež malo šetriť pre slobodu,“ uvádza propagandistický leták v Nemecku.

Ukrajinská armáda začala nový útok na ruské sily v Chersone

Ukrajinské sily zasiahli dve vojenské kontrolné stanovištia a pristávaciu plochu v Ruskom ovládanej oblasti na juhu Ukrajiny.

Pri novom útoku na Novú Kachovku v Chersonskej oblasti zahynulo 13 „okupantov“, citoval hovorca Odesskej oblastnej správy Serhij Bratčuk operačné velenie Juh. Neuviedol žiadne dôkazy o počte mŕtvych. Ruské ministerstvo obrany sa bezprostredne nevyjadrilo.

USA úspešne otestovali dva druhy hypersonických rakiet, uviedol Pentagon

Spojené štáty úspešne otestovali dva odlišné druhy hypersonických rakiet. V stredu to uviedlo americké ministerstvo obrany. Pre raketu ARRW, ktorá sa vypúšťa zo vzduchu, išlo o druhý úspešný pokus. V prípade rakety Operational Fires to bola prvá kladná skúška, uviedla agentúra Reuters. Spojené štáty sa obávajú, že vo vývoji nových hypersonických zbraní, ktoré môžu dosiahnuť až päťnásobnú rýchlosť zvuku, zaostávajú za Čínou a Ruskom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *