Kotleba má veľké šance vyhrať župné voľby a zosadiť ultra-progresívcov Lunterovcov

Na banskobystrického župana kandiduje aj brat Mariana Kotlebu, Marek Kotleba, ktorý ma veľké šance, že tieto voľby vyhrá a zosadí z trónu ultraprogresívnu rodinu Lunterovcov.

Ján Lunter vyhral tesné voľby v roku 2017, kedy porazil vtedajšieho župana Mariana Kotlebu. Luntera vtedy podporovali všetci štandardní politici aj strana Smer na čele s Robertom Ficom či liberáli z SaS. Toto netradičné spojenie viacerí nechápali, no vtedy politici tvrdili, že sa musia spojiť, aby zastavili akýsi fašizmus.

Víťazstvo Jána Luntera však do Banskobystrického kraja neprinieslo nič nové, žiadne veľké očakávania sa nenaplnili. Kraj sa za Luntera zadlžil a Lunter dal na post vicežupana svojho syna Ondreja Luntera. Dokonca sa navýšil aj počet zamestnancov skoro o dvojnásobok, čo viacerí kritizovali a pýtali sa načo.

Meno Marek Kotleba teraz rezonuje v Banskobystrickom kraji a nemenovaní zamestnanci na Regionálnej správe ciest, ktorá patrí pod Banskobystrický samosprávny kraj nám prezradili, že by si želali naspäť Kotlebu „Za Kotlebu nám vodičom išli hore platy, za Luntera nič, dávajú len sebe“ povedal nám jeden z vodičov, ktorý sa bál byť menovaný.

Marek Kotleba vo svojej kampani tvrdí, že ho mrzí, že ľudia sa nechali pred piatimi rokmi oklamať a voľby neboli o tom, kto chce pre kraj čo urobiť, ale bol to súboj reklamných agentúr.

Kotleba tvrdí, že chce kraj vrátiť ľuďom „Ja nebudem zakladať žiadne miliónové organizácie, ako zakladali Lunterovci. Ja nebudem zadlžovať kraj, ako sa to podarilo im za tých päť rokov…“

Marek Kotleba tvrdí, že je jediný kandidát, ktorý nie je ovládaný finančnými skupinami či mimovládkami a zamýšľa sa, ako je možné, že niektorí kandidáti majú tak drahú kampaň, že by sa im to nevrátilo z platu župana ani za celé obdobie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *