Kolíková: Aj Ježiš by šiel s nami na LGBTI pochod. Adopcia detí homosexuálmi je krok dopredu

Bývalá ministerka spravodlivosti Mária Kolíková bola v rozhovore pre portál Refresher, kde hovorila na aktuálne témy. Päť dní po tragickej streľbe pred LGBTI barom, kde bol zabitý muž a nebinárna osoba Juraj má Kolíková ako matka veľké obavy, pretože jej dcéra jej opýtala, či ak raz bude patriť do LGBTI komunity, či aj ona bude zabitá.

Podľa Kolíkovej je vražda muža a nebinárnej osoby Juraja útok na našu celú spoločnosť a na hodnoty nás všetkých.

Kolíková tvrdí, že sú politici, ktorí by sa radšej nemali vyjadrovať k násilnej vražde, keď sa nedokážu ospravedlniť za svoje staršie kritické vyjadrenia na LGBTI komunitu. „Slová vedú k takýmto násilným trestným činom,“ píše portál Refresher.sk

Poslankyňa hovorila pre portál aj o novele zákona, ktorú chystajú v parlamente a má pomôcť LGBTI ľuďom „Rieši majetkové vzťahy, vzťahy po úmrtí, prístup k zdravotnej dokumentácii. Sú to úplne bežné veci. Myslím si, že by to bol dobrý prvý krok a bolo by veľkou chybou, keby to bol posledný krok. Z tohto pohľadu rozumiem ľuďom z queer komunity, ktorí sa boja, že sa uspokojíme s týmto a ďalej nič nebude,“ dodala však, že to neznamená, že sa s týmto prvým krokom máme uspokojiť a nebolo by to podľa nej ani správne.

Podľa Kolíkovej je to krok dopredu do európskeho priestoru a je za to, aby aj napr. homosexuáli vychovávali deti „Nie je žiadny dôvod obmedziť týchto ľudí v tom, aby vychovávali deti a mali rodinu.“

Kolíková tvrdí, že európsky štandard je, keď dve matky alebo dvaja otcovia vychovávajú deti a mali by sme tam chcieť patriť „…a to, čo je kľúčové pre výchovu detí je predsa to, aby mali doma lásku..“ hovorila Kolíková s tým, že aj v Bibliu zle vykladajú niektorí predstavitelia cirkvi a keby tu bol s nami Ježiš, určite by šiel s nimi na LGBTI pochod.

V Biblii sa totiž píše, že ak muž s mužom alebo žena so ženou žijú v lásku, mali by žiť v hriechu, čo je podľa Kolíkovej len zle vysvetlené a nechcel by to podľa nej ani Ježiš.

„Teším sa záujmu novinárov, ktorí chcú korektne informovať o návrhu legislatívneho riešenia z dielne SaS, ktorého cieľom je ukotvenie inštitútu partnerského spolužitia v slovenskom právnom poriadku. Viem si, samozrejme, predstaviť aj oveľa ambicióznejší návrh, ktorým by to uznanie v rámci celého právneho poriadku bolo silnejšie. Zatiaľ tento návrh umožní aj ľuďom z LGBTI komunity lepšie si usporiadať veci, či už sa bavíme o bezpodielovom spoluvlastníctve, o situáciách po úmrtí jedného z partnerov, alebo o situáciách súvisiacich so zdravotnou starostlivosťou. Práve toto ten návrh rieši. Vnímam to však skutočne len ako prvý krok. A ďalším krokom, či sa to niekomu páči alebo nie, aj keď to nie je právne vynútiteľné touto právnou úpravou, ale je to vynútiteľné pokrokom a tým, že ako demokratická spoločnosť hádam chceme patriť do európskeho priestoru, bude to, že príde čas aj na adopcie a manželstvá.“ píše Kolíková na sociálnej sieti.

„Materinská láska je nenahraditeľná. A viac nie je, čo dodať. O tom som presvedčená.“ píše Darina v diskusii.

„Adopcie???  ….pani Kolíková, ja s tým hlboko nesúhlasím. Vy musíte v politike skončiť!!!“ píše ďalší Kolíkovej v diskusii.

„Ži a nechaj žiť,láska je láska,ale najdóležitejšia pre dieťa je láska mamy a otca“ píše Beáta a veľmi málo sme našli komentárov, ktoré by takéto niečo podporovali.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *