Je to tu! Ukrajina prechádza do protiútoku na Rusov!

Vrchný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl Valerij Zalužnyj počas brífingu so šéfom amerického Zboru náčelníkov štábu Markom Milleym uviedol, že Ukrajina prešla do protiútoku v smeroch na Izjum a Charkov.

Zalužnyj o brífingu s Milleym informoval na sociálnej sieti Telegram. Uviedol, že Rusko svoje zámery presunulo viac do Luhanskej oblasti, najmä okolia miest Popasna, Kreminna a Torske, kde pokračujú tvrdé boje.

„Svojho amerického kolegu som tiež informoval o našich protiútokoch smerom na Charkov a Izjum,“ dodal.

Hlavným cieľom Ruska sa podľa Zalužného stali logistické trasy na poskytovanie vojenskej a technickej pomoci Ukrajine. Rusko na to využíva riadené strely, a preto je kľúčové, aby Západ poskytol Ukrajine niekoľko raketových systémov, ako sú M142 Himars či M270 MLRS, uviedol ďalej Zalužnyj.

„Som vďačný našim partnerom. Úspešne riešime všetky výzvy spojené so získavaním nových zbraní a vybavenia vďaka spolupráci a podpore na všetkých úrovniach. Naša armáda sa intenzívne učí používať a udržiavať zbrane NATO, ale taktiež zdieľa svoje skúsenosti s partnermi,“ stojí v texte Zalužného na Telegrame.