Čaputová: „Ja z toho platu žijem!“ odpovedala prezidentka, prečo nedáva viac peňazí z výplaty. Toľkoto zarába mesačne

Prezidentka Zuzana Čaputová bola hosťom v relácii TV JOJ Na Hrane, kde odpovedal aj na divácke otázky. Odpovedal aj na to, či pomáha ľuďom na Ukrajine a aj či finančne.

Ako povedala, poslala peniaze na rôzne adresy.  „Rôznu. Finančnú najmä. Poslala som peniaze na rôzne adresy, na rôzne organizácie, aby mohli kúpiť, to čo im treba,“ odpovedala prezidentka.

Moderátorka pripomenula prezidentke aj slová Igora Matoviča o tom, že prezidentka nerozdáva toľko peňazí zo svojho platu, ako jej predchodca. Čaputová odpovedala, že ona zo svojho platu aj žije, na rozdiel od Andreja Kisku. Pripomeňme, že mesačný plat prezidentky je viac ako 14-tisíc eur.

„Pravda je taká, že nerozdávam celý plat, lebo ja z toho platu žijem na rozdiel od môjho predchodcu, ktorý mal v podstate výnosy z predchádzajúcej podnikateľskej činnosti. Ten plat je odmena za prácu a z neho žijem. Ale samozrejme, nepotrebovala som za potrebné sa tým chváliť ani byť inšpirovaná pánom Matovičom… Zhodou okolností, dnes som bola na detskej psychiatrii pozrieť na dve kúpeľky, ktoré som dala zrekonštruovať ešte v januári z vlastných peňazí. Bolo to 7000 euro, ale to sa udialo už dávno. Inšpirovalo ma k tomu jedno dievčatko, ktoré tam bolo, ako pacientka. Spýtala sa ma, či to tam nemôžem celé zrekonštruovať. Na celú rekonštrukciu nemám, ale keď som sa spýtala, že čo by bolo najviac potrebné, tak hovorila, že kúpeľky. Tak aj vďaka veľkorysosti firiem, ktoré dali materiál zadarmo a ja som dala ostatné… Ale samozrejme, prispievam rôznym spôsobom ľuďom, ktorí sú v sociálnej núdzi, ktorí majú zdravotné problémy a podobne. Neziskovým organizáciám,“  odpovedala Čaputová.