V ruskej TV ukázali, čo narobia s Európou do troch minút. Šialený záber jadrovej katastrofy (Video)

Štátna ruská televízia odvysielala simuláciu jadrového útoku na európske mestá. Takýto útok by zavraždil milióny ľudí.

Ruský jadrový útok by trval len niečo cez 200 sekúnd a zahynuli by milióny ľudí.

Takéto zábery sú v ruských médiách čoraz častejšie. V Rusku tiež platí zákon, ktorý zakazuje akýkoľvek verejný protest voči konfliktu, ktorý vyvolal Vladimir Putin.

Rusko otvorene hovorí o jadrových zbraniach. V ruskej štátnej televízii ukázali simuláciu toho, čo by narodili jadrové zbrane s európskymi mestami Treba však dodať, že v takomto prípade by sa Európa bránila spolu s NATO a pre Rusko by to podobne značilo katastrofu.

„Jedna raketa Sarmat, a po Britských ostrovoch neostane ani chýru,“ dodal v relácii ruský politik Alexej Žuravľov. Producenti následne ukázali divákom mapu, na ktorej vidno odpálenie rakiet z Kaliningradu a ich dopad na Berlín, ktorý by nastal o 106 sekúnd, Paríž za 200 sekúnd a Londýn za 202 sekúnd.

Moderátor Evgenij Popov zdôraznil, že Británia má takisto v zálohe vlastné jadrové zbrane, a prípadná odveta by teda znamenala smrteľnú katastrofu pre celý svet. „Túto vojnu neprežije nik, ak spustíte útok Sarmatom,“ tvrdí Popov. „Rozumiete tomu, že nik neprežije? Nik na celej planéte.“