Embargo na ruský plyn by mohlo spôsobiť rozpad EÚ, uviedol šéf E.ON

Pokiaľ by prišlo embargo na ruský plyn, má Európa veľký problém, povedal šéf koncernu E.ON Leonhard Birnbaum. Podľa neho by sa mohla aj rozpadnúť EÚ.

Ukrajina tvrdí, že už tretí deň po sebe nebudú k dispozícii humanitárne koridory na evakuáciu civilistov uväznených v konfliktných oblastiach, pretože nedošlo k dohode s Ruskom.

Bitka o Donbas je v plnom prúde, uviedol Zelenskyj

Podľa ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského teraz prebieha „bitka o Donbas“.

Jeho komentáre nasledujú po varovaní ďalších vysokých predstaviteľov, že Rusko v pondelok zahájilo toľko očakávaný útok na východný región.

„Teraz môžeme potvrdiť, že ruské vojská začali bitku o Donbas, ktorú už dlho pripravujú. Tejto ofenzíve je teraz venovaná veľká časť ruskej armády.

USA v najbližších dňoch poskytnú Ukrajincom výcvik s húfnicami

Americká armáda očakáva, že v najbližších dňoch začne výcvik Ukrajincov v používaní delostreleckých húfnic, uviedol vysoký predstaviteľ americkej obrany. Dodali, že výučba má prebiehať mimo Ukrajiny. Ukrajinci vybavení know-how by potom mohli znovu vstúpiť do svojej krajiny, aby ukázali ostatným, ako systémy používať.

Úradník tiež uviedol, že ruské sily vytvárajú podmienky na obnovenie postupu na východe Ukrajiny. Uviedli, že Rusko v posledných dňoch presunulo na Ukrajinu 11 bojových skupín, čím sa ich počet zvýšil na 76. Všetky sa nachádzali na juhu a východe Ukrajiny, spresnil americký predstaviteľ.