Elitní policajti NAKA zadržali 16 ročného chlapca za podporu terorizmu na Zámockej ulici

Elitné policajné komando na západe Slovenska zadržalo stredoškoláka, ktorý je podozrivý z účasti na teroristickom útoku.

S informáciou prišiel portál aktuality.sk, ktorým to mali potvrdiť viaceré od seba nezávislé zdroje. 

Podľa informácii z médií má ísť o 16 ročného študenta a svojimi výrokmi schvaľoval teroristický útok na Zámockej ulici, kde boli zastrelení dvaja LGBTI muži.

„Dňa 21.10.2022 bol príslušníkmi Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zadržaný študent strednej školy v Bratislave pre podozrenie zo zločinu Niektoré formy účasti na terorizme podľa § 419b ods. 1 Trestného zákona. Svojimi výrokmi verejne schvaľoval teroristický útok podľa § 419 ods. 1 písmeno a), ods. 2, ku ktorému došlo na Zámockej ulici v Bratislave.“ informuje polícia.

„V súčasnosti prebiehajú procesné úkony, bližšie informácie poskytneme, keď to procesná situácia dovolí. V tejto súvislosti pripomíname, že polícia v rámci svojej činnosti monitoruje aj sociálne siete. Upozorňujeme, že jednou z foriem účasti na terorizme je verejné schvaľovanie teroristického útoku v zmysle par. 419b Trestného zákona, za ktoré hrozí trest odňatia slobody vo výmere 3-10 rokov. Policajný zbor priebežne vyhodnocuje všetky informácie, ktoré získal vlastnou činnosťou alebo prostredníctvom podnetov od občanov.“ dodáva ďalej polícia.

Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic varuje, že schvaľovanie teroristického útoku vám môže vziať slobodu až na 10 rokov

Ak sa náhodou vyjadríte na sociálnej sieti a schvaľujete takýto čin, môžete dostať od troch do desať rokov za mrežami.

Slovenský premiér Eduard Heger sa na bruselskom summite stretol aj s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom a riešil s ním otázku terorizmu. Hovoril s ním o nedávnom útoku pred bratislavským gej barom, kde umreli dve osoby a vyšetruje sa to ako teroristický útok.

„Na úvod druhého dňa samitu v Bruseli som hovoril s francúzskym prezidentom Emmanuel Macron. Diskutovali sme o boji s radikalizáciou mladých v online priestore.

Emmanuel Macron ponúkol Slovensku   pomocnú ruku. Francúzi   v uplynulých rokoch čelili viacerým teroristickým útokom, preto veľa investovali do prevencie a ich skúsenosti nám môžu byť veľmi nápomocné.“ uvádza premiér.

„Už si vyjednal na summite plyn?energie?to je podstatné, som zvedavá čo sa vyjednalo? Orbán vyjednal výnimku na plyn? načo čakáte?“ píše v diskusii Ivana.

„Treba Francúzom poďakovať, aby na Slovensku nemuseli umierať nevinní ľudia. S terorizmom majú bohaté skúsenosti.“ píše Mária.

„myslím, že to je skvelý nápad inšpirovať sa od Francúzov, ako to riešia, je to podobný prípad, ako s tym utokom v Paríži, akurát s tým rozdielom, že tam neútočil francúzsky vlastenec, ale moslimský prisťahovalec…“ píše Alena.

„Tak rokujete aj o opitých vodičoch, ktorý zabili nevinných ľudí. Keď tak tak spravodlivo aj oni boli nevinný. O tom sa prečo nerokuje v Bruseli????“ píše Válika.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *