Djokovič sa odhlásil z prestížneho turnaja. Kanada totiž vyžaduje očkovanie

Jeden z najlepších tenistov sveta Srb Novak Djokovič sa oficiálne odhlásil z kanadského turnaja ATP v Montreale. Informovali o tom včera organizátori.

Djokovič totiž odmieta vakcínu proti covidu, čo mu znemožňuje vstup do Kanady.

Je pravdepodobné, že z rovnakého dôvodu sa nepredstaví ani na augustovom Grand Slame US Open, keďže aj USA požaduje od návštevníkov krajiny osvedčenie o očkovaní. Informovala agentúra AFP.

Jeden z najlepších tenistov sveta Srb Novak Djokovič v rozhovore pre anglickú televíziu BBC hovoril aj na tému očkovania.

Je verejne známe, že Djokovič odmieta očkovanie, kvôli čomu mu bolo zatrhnuté hrať na veľkom tenisovom turnaji v Austrálii.

Djokovič však neustúpil aj tlaku verejnosti a zaočkovať sa proti Covidu nedal.

Teraz naďalej tvrdí, že by sa vzdal akéhokoľvek titulu, keby ho nútili do očkovania.

Novinár v rozhovore doslovne vyšpúlil oči a pýtal sa „Prečo? Prečo?“

„Pretože si myslím, že zásady rozhodovania o mojom vlastnom tele sú dôležitejšie, ako akýkoľvek titul, alebo čokoľvek iné“ odpovedal tenista Djokovič.

Tenistovi zo Srbska vôbec nevadí, že nemôže kvôli očkovaniu cestovať do niektorých krajín a je na to pripravený. Úplne jasne odpovedal, že by sa pokojne vzdal akéhokoľvek titulu, ale zaočkovať by sa nedal.

2 Replies to “Djokovič sa odhlásil z prestížneho turnaja. Kanada totiž vyžaduje očkovanie

  1. Srb Novak Djokovič je ozajstný hrdina!!! Postavil sa zlu priamo, nehľadiac na to čo si kto o tom myslí. Svoju slobodnú vôľu si nedá vziať a tak by to mal urobiť každý jeden s nás!!! Tí ktorí sa podvolia liberálno-fašistickému diktátu sú len ovce!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *