Muž zvonil policajtom na stanici. Policajt ho „rozbil“ na chodníku: Za toto vás platíme?!

Český policajt v pražských Horných Počerniciach brutálne napadol muža, ktorý zvonil na policajnú stanicu – strčil do neho, až dotyčný upadol na zem, kde ho potom policajt bil hlava nehlava. Jeho kolegovia pritom brutalite prizerali.

Útok, ku ktorému malo dôjsť minulý týždeň pred stanicou v Horných Počerniciach, zaznamenal svedok incidentu zrejme na mobilný telefón a video teraz koluje na internete.

Z videa je zrejmé, že ide asi o provokáciu, policajt ale môže proti občanom použiť len zákonné prostriedky, v tomto prípade ho nijako neohrozoval, stačilo mladíka jednoducho spútať. Policajtovi ale zjavne ušli nervy.

Čo napadnutiu predchádzalo, nie je z videa zrejmé. Záznam začína tým, že muž mladšieho vzhľadu je pri dverách stanice, z ktorých vzápätí vyjde policajt a muža bez varovania okamžite tvrdo udrie rukami do hrude, až ten upadne na chrbát na zem.

Potom vyjde policajtka, ktorá mala okamžite zasiahnuť a svojho kolegu zastaviť, tá sa však prizerá opakovaným úderom policajta do muža, ktorý je na zemi. Potom vyjdú ďalší dvaja policajti, načo uniformovaný násilník na muža na zemi šliapne a niekoľkokrát ho opäť udrie ľavou rukou. Ostatní mu potom podľa všetkého pomáhajú s pútaním.

Správaním strážcu zákona sa zaoberá odbor vnútornej kontroly.

„Bolo zahájené disciplinárne konanie, prípad je v preverovaní,“ oznámila pre novinky.cz hovorkyňa polície Violeta Siřišťová s tým, že jej kolegovia informovali aj Generálnu inšpekciu bezpečnostných zborov (GIBS).

Hovorkyňa GIBS Ivana Nguyenová uviedla, že inšpekcia sa prípadom zaoberať nebude. \“Po vyhodnotení nielen záznamu, ale aj okolností udalosti inšpekcia v prípade nezistila podozrenie z trestného činu,\“ oznámila Novinkám hovorkyňa.

\“Kontrolné orgány budú detailne skúmať primeranosť zásahu policajta, zároveň však budú vyhodnocovať aj to, čo tomu predchádzalo a čo nie je na videu zachytené,\“ zmienila Siřišťová s tým, že vnútorná kontrola preveruje len útočiaceho policajta. Jeho kolegyňa a ďalších dvoch policajtov, ktorí sa prizerali, sa preverovania netýka.

Podľa hovorkyne prvotné informácie hovoria o tom, že napadnutým mužom je šesťkrát súdne trestaný recidivista, ktorý bol podľa svedkov agresívny a vyhrážal sa, že všetky policajtky z hliadky postrieľa.

One Reply to “Muž zvonil policajtom na stanici. Policajt ho „rozbil“ na chodníku: Za toto vás platíme?!”

  1. Policajta treba obviniť zo zneužívania právomocí verejného činiteľa!!! Jednoznačne porušil zákon!!! Inak človek môže nadobudnúť dojem, že tu je už plne zavedený liberálny fašizmus!!! Lebo toto čo sme mohli vidieť na tomto videu, sú jednoznačné praktiky fašistov!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *