Putin musí prehrať, inak zaútočí aj na nás, varuje šéf NATO

Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg si myslí, že Rusko v prípade víťazstva na Ukrajine bude pokračovať vo svojej agresii aj smerom ku krajinám NATO.

„Svet, v ktorom je pre Putina ponaučením, že to, čo chce, dosiahne použitím vojenskej sily, je nebezpečnejší aj pre nás,“ povedal Stoltenberg.

„Ak Rusko túto vojnu vyhrá, Putin bude mať istotu, že násilie funguje. Potom môžu byť na rade ďalšie susedné krajiny,“ varoval šéf NATO. 

„Ak prezidenta Putina čo i len napadne urobiť niečo podobné krajine NATO, ako urobil Gruzínsku, Moldavsku alebo Ukrajine, potom sa okamžite zapojí celé NATO,“ dodal Stoltenberg.

Putin bude rokovať v Soči s Erdoganom, okrem iného o situácii na Ukrajine

V ruskom letovisku Soči bude rokovať turecký prezident Recep Tayyip Erdogan so svojím ruským náprotivkom Vladimírom Putinom. Štátnici podľa hovorcu Kremľa Dmitrija Peskova preberú okrem iného situáciu na Ukrajine av Sýrii, uvádza ruské médiá. Prezidenti sa stretnú v relatívne krátkom čase už druhýkrát, naposledy spolu hovorili 19. júla v Teheráne.

Zelenskyj sa pustil do Amnesty International: Chcú omilostniť teroristický štát

„Dnes sme videli úplne inú správu Amnesty International, ktorá sa bohužiaľ snaží amnestovať teroristický štát a preniesť zodpovednosť z agresora na obeť. Nemôže existovať, ani hypoteticky, žiadna podmienka, za ktorej by sa akýkoľvek ruský útok na Ukrajinu stal ospravedlniteľným,“ vyhlásil Zelenskyj.

Agresia proti Ukrajine je podľa neho „nevyprovokovaná, invazívna a otvorene teroristická“. „A ak niekto natočí reportáž, v ktorej obeť a agresor údajne v niečom splývajú, ak sa analyzujú nejaké údaje o obete a ignoruje sa to, čo v tom čase robil agresor, nemožno to tolerovať,“ zdôraznil, píše web Ukrinform.

3 Replies to “Putin musí prehrať, inak zaútočí aj na nás, varuje šéf NATO

  1. Generálneho tajomníka by rodičia „vychovávať“ každý jeden deň, keby vedeli, čo za idiota z neho vyrastie. Asi ako aj nášho predsedu H., keď vypotil (a šíril poplašnú správu), že po Ukrajine je Slovensko ďalšie na rade. Vtedy akosi pozabudol na to, že sme členským štátom NATO a v prípade agresie zaväzujú zmluvy ostatné členské štáty nám pomôcť – na rozdiel od Ukrajiny, ktorá nie je ani len v EU! Asi toľko…
    Na druhej strane sa ani niet čomu diviť, keď táto banda demagógov robí všetko preto aby provokovala Rusov (dodávaním zbraňových systémov), ktorý si nás už poznačili na zoznam „nepriateľských“ krajín. To bolo na začiatku rečí, ako treba všetko riešiť diplomaticky a teraz sa už len predháňajú v tom, kto pošle Zelenskému viac zbraní…
    Čerešničkou na torte je už len drzosť toho kreténa Z. ako okydáva A.I., a pritom sa sami preukázateľne „kryjú“ za civilov.
    A otázka na záver (nie som teda expert na vojnové právo, ale): Nie je náhodou vojnovým zločinom rozdávať zbrane náhodným civilistom bez uniformy, tak ako to robila Ukrajina? Nestráca potom takýto človek štatút civilnej osoby? pretože potom, keď z obývaného činžiaku vyletí protitanková strela a následne činžiak zasiahne odvetná paluba, nemožno to klasifikovať ako útok na civilistu, či?
    Chcelo by to odpovede, veľa odpovedí a hlavne PRAVDU, namiesto demagógie a klamstiev. Ďakujem.

  2. A takýto debili dnes riadia organizácie ako je zločinecká teroristická organizácia NATO!!! Zrejme to má s vlastnej skúsenosti!!! Ak by BR OSN zastavila darebácky štát USA v roku pána 1999 a odsúdila ho za teroristické útoky ktoré páchali v Srbsku, nemuseli byť následne zničené Irak, Líbya, Sýria, Afganistan!!! Nemusel by byť pokus o prevrat v Turecku a nemusel by byť ani Majdan na Ukrajine!!! Takto to vidím a som o tom dokonca hlboko presvedčený. Zároveň to veľmi citlivo vnímam, ha, ha, ha …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *