Deti sa učia v bundách, radiátory sa vypínajú. Peniaze na vojenskú techniku sa nájdu vždy

Energie sú drahé, štát viac peňazí školám už nepošle a tak musia šetriť. Deti sedia za lavicami v bundách a svetroch. Aj to je realita dneška, ktorú sme dokázali. Vitajte v roku 2022.

Školy vypínajú radiátory na chodbách úplne a v triedach zapnú len jeden. Deti tak musia vydržať v zime.

Na všetko spomenuté poukazuje reportáž RTVS, ktorá sa zameriava na aktuálnu situáciu na slovenských školách. Tie sa pokúšajú šetriť kde sa dá a mnohí študenti sa zamýšľajú nad tým, či sa opätovne nevrátia k výučbe z domu.

Premiér Heger však tvrdí, že školy pre drahé energie zatvárať nebudú.

„Nosíme bundy do školy, lebo často je zima a hlavne ráno, keď je pocitovo možno aj tých päť či šesť stupňov Celzia,“ uviedol pre RTVS jeden zo študentov Gymnázia M. R. Štefánika v Košiciach.

Koordinátorka žiackej školskej rady doplnila, že už sú všetky radiátory na chodbách vypnuté.

Zároveň predpokladá, že sa náklady v porovnaní s minulým školským rokom dvihnú o 10 000 až 15 000 eur.

Zriadili preto žiacke hliadky, ktorých úlohou je počas prestávok vypínať v triedach a na chodbách svetlo. Okrem toho kontrolujú napríklad aj to, či sú zatvorené okná.

Hovorca Košíc Dušan Tokarčík uviedol, že aj napriek nepriaznivej situácii je hlavným cieľom zachovanie prezenčného vyučovania na školách.

„V prípade, ak by sa situácia radikálne, dramaticky zmenila, tak sme pripravení prijať ďalšie opatrenia, napríklad skrátené vyučovanie,“ pripúšťa.

„Najlepšie na tom je, že dávame peniaze na vojenskú techniku. Sú to miliardy. Dali sme na očkovaciu kampaň. Dali sme na vakcíny, ktoré sa vyhodili. Aj Fico nakúpil americké stíhačky za jeho poslednej vlády za miliardy a ako nám teraz pomôžu? A sprostí ľudia budú zase voliť Fica…“ píše Viktória.

„Čo ušetria na energiách to rodičia zaplatia v lekárňach a u lekároch“ píše v diskusii matka Alena.

„V roku 2022 sme sa dopracovali čo? Nech aj v parlamente sedia v zime a v bundach. Oni to zapríčinili.“ píše Marek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *