Dědeček sľúbil, že už piť nebude a oholí si bradu, aby ho nespoznali. Teraz chce pomôcť kolegom v práci

Včera sudca prepustil Dušana Dědečku a bude stíhaný na slobode za vraždu piatich ľudí, do ktorých vrazil opitý na aute.

Celé Slovensko je z toho v šoku a nechápu, ako takýto človek môže chodiť po slobode. Ľudia sa pýtajú, ako majú veriť tomu, že neujde alebo pod psychickým tlakom opäť nesadne do auta opitý.

Hoci prokurátor žiadal o väzobné stíhanie Dedečka, sudca sa s jeho návrhom nestotožnil. Práve výšku hroziaceho trestu považoval prokurátor za dôvod, prečo by sa Dědeček mohol snažiť o útek, napríklad, do zahraničia. 

Prokurátor tiež poukázal na to, že existuje predpoklad, že by obvinený Dedeček mohol na slobode pokračovať v protiprávnom konaní práve pod vplyvom alkoholu. Podľa prokurátora by spúšťačom pitie mohol byť aj súčasný spoločenský tlak na Dědečka . Sudca pre prípravné konanie sa však s názorom a predpokladmi prokurátora nestotožnil. Podľa neho ani 16 záznamov v evidenčnej karte vodiča nie je predpokladom, že by Dědeček znova šoféroval pod vplyvom alkoholu, uvádza portál Plus Jeden Deň.

Dědeček je tak teraz na slobode a môže voľne dýchať. Vraj si teraz chce dať dokopy pracovné veci a nemá záujem utiecť do zahraničia.

Sľúbil, že už viac opitý nesadne za volant a alkohol už piť nebude. Teraz chce vraj pomôcť kolegom v práci, pretože jediný má heslá od účtov v bankách.

Dušan Dědeček sa vyjadril aj k tomu, čo by urobil v prípade prepustenia zo zadržania. Tvrdil, že ak by sa tak stalo, vrátil by sa do svojho bytu tak, aby ho nikto nevidel, vraj sa to dá zariadiť, a potom by si oholil bradu, aby ho nikto na verejnosti nespoznal. Pripustil aj možnosť, že by zmenil adresu, dodáva ďalej portál Plus Jeden Deň.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *