Dá sa mu to veriť? Putin povedal, prečo Rusko silnejšie neútočí na Ukrajine

Ruský prezident Vladimir Putin vysvetlil, prečo sa Rusko rozhodlo neviesť intenzívne bojové akcie počas, ako to Rusi nazývajú „špeciálnej vojenskej operácie“ na území Ukrajiny.

V odpovedi na otázku novinárov o hrozbe predĺženia ozbrojeného konfliktu prezident uviedol, že intenzívne bojové akcie by vyvolali ďalšie straty.

„Pokiaľ ide o to, čo sa stane a ako. Už som to povedal mnohokrát: zintenzívnenie bojových akcií vedie k neopodstatneným stratám. Postupne sa z malého stáva veľké,“ zdôraznil Putin.

Hlava štátu zdôraznila, že uprednostňuje rýchle ukončenie špeciálnej operácie na Ukrajine.

Prezident Putin sa 22. decembra prihovoril novinárom po zasadnutí Štátnej rady Ruskej federácie. Nižšie uvádzame niektoré z jeho vyjadrení, ktoré predniesol pri odpovediach na otázky:

O situácii na Ukrajine:

„Všetko sa to začalo po štátnom prevrate. Napriek tomu nie je spútanie vojenského konfliktu naším cieľom. Naopak, naším cieľom je ukončiť vojnu a o to sa snažíme.

Všetky ozbrojené konflikty sa končia rokovaniami. Čím skôr si to Kyjev uvedomí, tým lepšie. Nikdy sme sa toho nevzdali. Bolo to ukrajinské vedenie, ktoré vylúčilo rokovania.

Rusko vydáva veľké vojenské výdavky, sú to veľké čísla, ale rozdiel oproti ukrajinskému vojensko-priemyselnému komplexu je obrovský. Kyjevu čoskoro dôjdu zásoby, zatiaľ čo my sme schopní zrýchliť výrobu zbraní a nepoškodí to iné odvetvia.

Ruská federácia predpokladala, že fundamentálne základy jednoty národov Ruska a Ukrajiny budú silnejšie ako nejednota, ale ukázalo sa, že to tak nie je.

Jednotu ruského národa chceme len my a nikto iný. To je to, čo budeme robiť, a to aj dosiahneme. Čím skôr sa konflikt na Ukrajine skončí, tým lepšie.“ odpovedal Putin.

Putin o pomoci Západu Ukrajine:

„Dodávky systémov protivzdušnej obrany Patriot do Kyjeva len predĺžia konflikt na Ukrajine.

Rusko „rozbije“ komplexy Patriot jeden po druhom, ak budú dodané na Ukrajinu. Sú to zastarané systémy, sú horšie ako S-300 a existuje na ne „protilátka“.

Vojenské zdroje NATO nie sú na pokraji vyčerpania, ale dochádzajú im sovietske zásoby zbraní. Rusko zničilo takmer všetku vojenskú techniku sovietskej výroby, ktorú krajiny NATO dodali Ukrajine.

Prechod Ukrajiny na zbrane NATO je „veľká otázka“ a nejde to ľahko.

Fregata Admirál Gorškov čoskoro vstúpi do ruských služieb. Vojnová loď je vyzbrojená novými zbraňami, ktoré len posilnia vojenskú silu Ruskej federácie.“ dodal ruský prezident Putin.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *