Šok v priamom prenose! Čechom radia, aby si v zime dali radšej ďalší sveter

Predsedníčka českej Snemovne Markéta Pekarová Adamová uviedla, že ľudia môžu pomôcť situácii s nedostatkom energií napríklad tým, že si vezmú ďalší sveter. Tieto slová sa nepáčili ekonómovi Lukášovi Kovandovi, ktorý bol hosťom druhej časti relácie. Je to podľa neho výsmech ľuďom.

Pekarová v súvislosti s vykurovaním budov zaspomínala na svoje študentské časy v zahraničí. „Keď som bola ako študentka vo Veľkej Británii, tak si pamätám, že teploty vo verejných priestoroch boli v zime oveľa nižšie. Bolo to štandardné a ľudia sa nesťažovali,“ pripomenula predsedníčka TOP 09.

Ľuďom potom radí, aby si v zime obliekli ďalší sveter. „U nás je to určite pre niektorých diskomfort. Ja sa to snažím vnímať tak, že je to možnosť, ako jednotlivec môžem pomôcť celku – zbytočne neklimatizovať, zbytočne nevykurovať a holt si vziať ďalší sveter,“ povedala.

„Viem, že to znie mnohým ako nie práve príjemný plán, ale rozhodne je lepšie, ako energiu v zime nemať. K tomu by to mohlo dospieť, ak by sme situáciu, ktorú nám zanechala minulá vláda, neriešili,“ doplnila s tým, že sama nariadila zníženie teploty v Poslaneckej snemovni.

Naopak exministerka financií Alena Schillerová (ÁNO) pripomenula, že nie všetci môžu teploty obmedzovať. „V Poslaneckej snemovni to rozhodne problém nebude, ale existujú rôzne sociálne prípady: ľudia, ktorí sú nemohúci, ktorým musíte teplotu udržiavať vyššie, služby, ktorým hygienické normy stanovujú, že musia držať určitú teplotu,“ uviedla.

2 Replies to “Šok v priamom prenose! Čechom radia, aby si v zime dali radšej ďalší sveter

  1. Tak toto si nemohli dovoliť ani komunisti. Ľudia by ich zvozili pod čiernu zem. Tak za toto ste štrngali v novembri roku pána 1989 na námestiach? Za toto? Tak si to teraz užite!!! Patrí vám to!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *