Budapešť je najbezpečnejšou destináciou pre ženy v Európe, ukázal nový prieskum

Podľa prieskumu, ktorý uskutočnil agregátor leteniek WayAway, bola Budapešť označená za najbezpečnejšie mesto na svete pre sólo cestovateľky.

Cestovný portál porovnal 200 miest na celom svete s cieľom určiť 30 najbezpečnejších miest pre ženy a Budapešť sa umiestnila na treťom mieste na svete, pričom ju predbehli len San Juan v Portoriku a hlavné mesto Islandu Reykjavík.

Výsledky boli určené na základe rozhovorov s miestnymi obyvateľmi, najnovších bezpečnostných výskumov a nezávislých recenzií miest.

Medzi ďalšie mestá v prvej tridsiatke patria Tokio, Praha a Singapur.

Podľa časopisu TimeOut údajne 24 percent turistiek ruší svoje cesty z dôvodu obáv o svoju bezpečnosť vo vybranom meste. Janis Dzenis, vedúci oddelenia PR a komunikácie spoločnosti WayAway, v súvislosti so zoznamom a cestovateľskými návykmi žien uviedol: „Zvyšovanie pocitu bezpečnosti cestovateľov a cestovateliek, ktorí môžu ponúknuť lepšie bezpečnostné záruky, má zmysel nielen z morálnych, ale aj z ekonomických dôvodov, aby sa zvýšila ich popularita u publika, ktoré tvorí polovicu sveta.“

Maďarsko a najmä jeho Budapešť sú často kritizované ako turistická destinácia. Minulý mesiac bol maďarský parlament, ktorý sa nachádza na brehu Dunaja v Budapešti, cestovateľským blogom Stasher zvolený za najlepšiu turistickú destináciu na svete.

Význam tejto krajiny ako turistickej destinácie za posledné desaťročie exponenciálne vzrástol. V roku 2020 zaznamenala 32 miliónov turistov a bola druhou najobľúbenejšou destináciou vo východnej Európe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *