Amerika spomalí podporu Ukrajine? USA vždy opúšťali svojich priateľov, tvrdí Medvedev

Amerika skôr či neskôr prestane pomáhať Kyjevu, pretože Amerika vždy opúšťala svojich priateľov. Píše o tom portál B92

Podpredseda ruskej Bezpečnostnej rady Dmitrij Medvedev v piatok povedal, že podľa neho americký Kongres v určitom okamihu pozastaví svoju bezbrehú podporu Kyjevu, pretože “Amerika vždy opustila svojich priateľov”.

“Nálady medzi bežnými Američanmi sa začnú postupne obracať smerom k realite,” povedal na Telegrame. “Tento efekt sa bude stupňovať, až kým Kongres nepozastaví bezvýhradnú podporu nacionalistického režimu na Ukrajine.”

“Amerika vždy opúšťala svojich priateľov,” povedal ďalej Medvedev. “To sa stane aj tentoraz, skôr či neskôr.”

Podľa Medvedeva kongresmani požadujú rozsiahle kontroly toho, kam sa podeli obrovské finančné prostriedky.

“Téma peňazí pre Ukrajinu sa v USA stáva toxickou. Kongresmani požadujú kontroly, kde skončili nové desiatky miliárd, o ktoré požiadal prezident Joe Biden. Bolo to nevyhnutné, také sú zákony politiky. Republikáni, ktorí sa po voľbách posilnili, robia problémy demokratom.

Demokrati sa bránia. Netreba si robiť ilúzie: Veľké peniaze na militarizáciu ukrajinského režimu sa budú prideľovať aj naďalej. Je to súčasť rusofóbneho konsenzu amerických politických elít,” povedal Medvedev.

Medvedev povedal, že Kyjev, ktorý si uvedomuje, že tok pomoci môže čoskoro vyschnúť, “stratil zvyšky reality” a “zúrivo požaduje ďalšie a ďalšie sankcie voči Rusku” a ďalšie a ďalšie západné peniaze na vojnu.

Predtým republikánski kongresmani poslali list ministrovi zahraničných vecí USA Antonymu Blinkenovi, v ktorom žiadali informácie o možných finančných väzbách medzi Demokratickou stranou a vládou Ukrajiny prostredníctvom skrachovanej kryptografickej burzy FTX.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *