Amerika napreduje! Ženskú súťaž krásy tam vyhral transsexuál

Amerika sa posúva obrovskými krokmi k ultraprogresívnej spoločnosti a dôkazom toho je aj víťazka súťaže krásy, ktorá je biologicky muž.

V USA totiž v oblastnom kole v štáte New Hambpshire po prvý krát v histórii vyhral transgender súťažiaca.

Korunku Miss Greater Derry 2023 získala devätnásťročná Brían Nguyen.

Nie je chudá ako struk, nie je vysoká ako palma a nenarodila sa ako dievča, napriek tomu má devätnásťročná Brían Nguyen dôvod na oslavu. Získala titul Miss Greater Derry.

„V storočnej histórii Miss America som sa stala oficiálne prvou transgenderovou držiteľkou titulu v rámci Miss America Organization,“ vyznala sa zo svojich pocitov násťročná kráska na svojom Intagrame, kde jej teraz rýchlo pribúdajú fanúšikovia.

„Žiadne slová nedokážu popísať ten pocit, kedy mám príležitosť slúžiť svojej komunite a vôbec prvýkrát reprezentovať svoju komunitu na Miss New Hampshire. Som poctená, že som bola korunovaná vašou novou Miss Greater Derry 2023 a s nadšením vám všetkým ukážem, aké esá mám v rukáve. Bude to úžasný rok,“ cituje jej slová web Super.cz, ktorý o jej úspechu informoval českých čitateľov.

Súťaž Miss Greater Derry je zároveň štipendijným programom založeným v roku 1986, poskytuje tak štipendiá mladým ženám vo veku 17 až 24 rokov žijúcim v oblasti Greater Derry.

Organizácia tak oceňuje nielen krásu, ale aj úspechy v oblasti školských výsledkov, talentu, charakteru, komunikačných zručností a celkového postoja, ako mladí ľudia vnímajú svet.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *