AKTUÁLNE: Dědečka sudca prepustil na slobodu!

Dušan Dědeček, ktorý zavraždil autom opitý piatich ľudí a ďalší zranil dnes stál pred sudcom, ktorý rozhodoval, či pôjde do väzby.

Dědečeka sudca prepustil a stíhaný bude na slobode. Bývalý generálny sekretár Deaflympijského výboru Slovenska Dědeček čelí obvineniu pre obzvlášť závažný zločin všeobecného ohrozenia a hrozí mu trest 20 až 25 rokov či doživotie. Prokurátor pre neho navrhuje útekovú a preventívnu väzbu. Ako vysvetlil krajský prokurátor Rastislav Remeta, prokurátor je presvedčený, že Dědeček by sa mohol pokúsiť o útek v snahe vyhnúť sa trestu. Preventívna väzba má zabrániť môžnosti pokračovať v trestnej činnosti. V Dědečkovom prípade ju navrhujú zrejme preto, že v minulosti mal 16 dopravných priestupkov, píše portál aktuality.sk

Dušan Dědeček nemal v krvi len alkohol, ale našli sa tam aj iné látky. Dědeček v nedeľu večer opitý zavraždil piatich ľudí na autobusovej zástavke v Bratislave.

Prvé správy hovorili o tom, že Dědeček bol pod silným vplyvom alkoholu, v krvi mal mať až 1,69 promile alkoholu. Podľa najnovších informácií je to ešte horšie. Podľa zistení TV JOJ ukázal test v krvi až 2 promile alkoholu a odhalili aj prítomnosť omamných látok.

Podľa najnovších informácií Nového Času bol Dědeček pod vplyvom tabletiek na spanie.

„Tabletky na spanie mu dali do nápoja a zaspal za volantom a keď sa prebral nevie co sa stalo???“ pýta sa Jozef v diskusií.

„No ešte to prekrúte to tak aby boli tí na vine ktorý tam stáli. Ani by som sa tomu nečudoval lebo keď máš peniaze a ‚známich“ tak môžeš všetko v tejto skorumpovanej krajine…“ píše Ján.

Dušan Dědečka, ktorý často porušoval priestupky a šoféroval ožratý viackrát, teraz prejavil ľútosť a má údajne veľké výčitky svedomia. Podľa jeho právneho zástupcu je na tom psychicky zle.

„Klient sa priznal ku skutku, veľmi to ľutuje. Uvedomuje si následky, ktoré vyvolal,“ skonštatoval jeho právnik.

„Je to človek, ktorý viedol riadny život, staral sa o postihnutých športovcov, je tréner,“ dodal Kučera s tým, že ide o neospravedlniteľný exces, ktorý si jeho klient uvedomuje a musí sa s tým vyrovnať, píše Plus Jeden Deň.

„Je mu ľúto mladých ľudí, ktorých zabil, a aj rodín, ktorým ublížil. Má veľké výčitky svedomia,“ podotkol s tým, že Dušan D. mal ísť v nedeľu (2. 10.) na fotenie s bedmintonistami. „Mal to pôvodne robiť niekto iný, ale musel tam ísť. Nepýtal som sa ho, prečo pil v nedeľu poobede,“, uvádza ďalej Plus Jeden Deň.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *