Ak NATO niečo vybuduje vo Švédsku a Fínsku, Putin bude okamžite reagovať

Rusko zareaguje na prípadnú infraštruktúru NATO vo Fínsku a Švédsku, uviedol Putin

Putin: Rusko bude reagovať, ak NATO vybuduje infraštruktúru vo Fínsku a Švédsku

Prezident Putin vyhlásil, že Rusko odpovie, ak NATO vybuduje infraštruktúru vo Fínsku a Švédsku po tom, čo sa tieto krajiny pripoja k vojenskej alianci vedenej USA.

Ruské tlačové agentúry citovali Putina, ktorý nevylúčil, že sa vo vzťahoch Moskvy s Helsinkami a Štokholmom objaví napätie v súvislosti s ich vstupom do NATO.

Zelenskyj odkazuje NATO, že Rusko chce diktovať budúci svetový poriadok

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj povedal vedúcim predstaviteľom NATO, že prebiehajúci konflikt je „vojnou o právo diktovať podmienky v Európe – o to, aký bude budúci svetový poriadok“.

Vo virtuálnom prejave na summite západnej obrannej aliancie v Madride Zelenskyj uviedol, že „preto je absolútne nevyhnutné podporiť Ukrajinu, a to aj teraz, zbraňami, financiami a politickými sankciami proti Rusku, ktoré zastavia jeho schopnosť platiť za vojnu“.

Moskva vníma vstup Švédska a Fínska do NATO negatívne

Námestník ruského ministra zahraničných vecí Sergej Rjabkov uviedol, že Rusko vníma plány Švédska a Fínska na vstup do NATO „negatívne“, informovala agentúra Interfax.

Ruská štátna tlačová agentúra RIA tiež citovala Rjabkova, podľa ktorého je rozširovanie NATO „destabilizujúce“ a neprispieva k bezpečnosti členov aliancie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *