Absolútny šok v ruskej TV! Moderátorka tvrdí, že NATO je silné a Rusi musia prestať klamať ľudí

Úspešná ukrajinská protiofenzíva rozvírila debatu na ruskom Prvom kanáli o tom, ako je Ukrajine prospešná technika dodaná zo Západu. Prestaňme tvrdiť, že HIMARS nie sú hrozbou, pretože sú, uviedla svojrázna moderátorka programu Olga Skabejevová s tým, že NATO je silné. Rusko by podľa nej malo prestať ľuďom aj samo sebe klamať.

Skabejevová reagovala na slová svojho hosťa, profesora z vojenskej univerzity Maxima Kazanina. Ten chcel hovoriť o tom, že vojenská technika zo Západu Ukrajine v bojoch príliš nepomáha a že strata tisícov kilometrov územia v Charkovskej oblasti bola iba „chybným výpočtom, ktorý nepriateľ využil“.

„Nedávno sme sa naučili, že sa musíme poučiť z našich chýb a vyvodiť z nich patričné ​​závery. Americké zbrane sú dobré a blok NATO je silný. Prestaňme tvrdiť, že ich zbrane sú nič moc. Ľudia potrebujú poznať pravdu. Netvrďme, že HIMARS nie sú hrozbou, pretože sú! A búši na území, na ktoré sme vynaložili veľa síl, aby sme ho oslobodili,“ reagovala Skabejevová.

Rusko by podľa moderátorky malo prestať pokračovať v tvrdení, že Izjum, Balaklija či Kupjansk nikoho nezaujímajú. „Urobili sme chybu, ktorú musíme napraviť, a musíme si prestať klamať. To je cesta nikam,“ dodala.

Americké raketomety HIMARS s dostrelom 80 km sa od dodania na Ukrajinu stali dôležitým prvkom vojny. Ukrajincom sa s nimi darí zasahovať ruské ciele. Prezident Volodymyr Zelenskyj tlačil na USA, aby do raketometov dodali strely ATACMS, ktoré by Ukrajincom umožnili zasiahnuť ciele až 300 km vzdialené.

Ukrajina v posledných týždňoch oslobodila na severe krajiny v Charkovskej oblasti tisíce kilometrov štvorcových území. Postupuje tiež smerom na juh, kde sa blíži Chersonu. Samozvané republiky (Luhanská a Donecká) na východe krajiny sa teraz ponáhľajú s vyhlásením referend o pripojení k Rusku, uskutočniť by sa mali cez nasledujúci víkend.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *