Protest v Bratislave sa nedá s tým v Prahe porovnať: „Tak s týmto vládu fakt nepoložíme!“ (Naživo)

V Bratislave sa aktuálne koná pred prezidentským palácom protivládny protest, na ktorý zvolával Robert Fico a pozval všetky opozičné strany aj ultraliberálnu stranu Progresívne Slovensko.

Zhruba tritisíc ľudí sa zišlo pred prezidentským palácom v Bratislave. Smer pozýval na tento protest spolu so stranou Republika, ktorej šéfuje odídenec z ĽSNS Milan Uhrík.

„Poďme 19. septembra v Bratislave zorganizovať jedno obrovské protivládne zhromaždenie, kde ľudia budú hovoriť o tom, ako sa o nich vláda nestará,“ vyzval Fico ľudí a neskôr zmenili dátum protestu na 20.septembra kvôli pohrebu britskej kráľovnej.

Šéf ĽSNS Marian Kotleba odmietol tento protest podporiť, pokiaľ sa Robert Fico nedištancuje od politiky Európskej únie. Fico na túto výzvu nereagoval.

Protest je oproti českému protivládnemu protestu len veľmi slabý. V Prahe sa nedávno zišlo skoro 100-tisíc ľudí.

Slovensko má problémy urobiť veľké protivládne protesty. Posledné protesty proti vláde, ktoré organizoval Marian Kotleba s rôznymi aktivistami mali tiež len okolo 10-tisíc účastníkov. Aj keď je to viac, ako dnes, stále je to oproti protestom v zahraničí len malé číslo.

„Toto je zbytočné. Fico si len urobí reklamu, ale reálne sa nezmení nič! Týchto tritisíc ľudí, ktorí chodia dookola na všetky protesty, sú nám na nič. Ak nebude v Bratislave stotisíc ľudí, ani to nemá zmysel“ píše Andrek.

„Tak s týmto vládu fakt nepoložíme…“ napísal Erik.

One Reply to “Protest v Bratislave sa nedá s tým v Prahe porovnať: „Tak s týmto vládu fakt nepoložíme!“ (Naživo)”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *