Zvolený americký senátor odkazuje: Utajovanie o koronavíruse končí! Fauciho poženiem pred súd!

Americký senátor Rand Paul v utorok večer preplával k svojmu znovuzvoleniu, keď sľúbil, že si predvolá „každý posledný dokument Dr. [Anthonyho] Fauciho“, a zameral sa na to, či možno COVID-19 vysledovať z laboratórneho výskumu v Číne.

„Sľubujem vám toto: utajovanie COVID skončí,“ povedal senátor z Kentucky svojim priaznivcom.

Paul v utorok získal tretie šesťročné funkčné obdobie v Kongrese a zaznamenal víťazstvo, ktoré agentúra Associated Press označila za pomerne skoré v utorok večer, keď prišli výsledky volieb.

Senátor s libertariánskymi názormi kandidoval na výrazne konzervatívnom kandidátnom lístku a voličom sľúbil, že okrem iného prešetrí pôvod vírusu COVID-19. Volebná kampaň bola vedená v duchu konzervatívnych myšlienok.

„Nielenže poženiem doktora Fauciho na zodpovednosť, ale konečne vyšetríme, prečo boli vaše dane poslané na financovanie nebezpečného výskumu vo Wuhane [v Číne].“

Paul a Fauci, hlavný lekársky poradca Bieleho domu a riaditeľ Národného inštitútu pre alergie a infekčné choroby, sa v tejto veci opakovane stretli na niekoľkých vypočutiach v Senáte.

Dlhoročný zástupca štátu Pennsylvánia bol s prehľadom znovu zvolený – hoci minulý mesiac zomrel.

Demokrat Anthony „Tony“ DeLuca, najdlhšie slúžiaci prokurátor v Pensylvánii, bol zvolený vo viac ako 85 % odovzdaných hlasov.

DeLuca, ktorý mal 85 rokov, zomrel 9. októbra na lymfóm – chorobu, ktorej sa predtým dvakrát ubránil.

V čase jeho úmrtia už bolo príliš neskoro na zmenu volebného lístka alebo navrhnutie iného kandidáta na jeho miesto. Jeho protikandidátka, kandidátka Zelených Queonia „Zarah“ Livingstonová, síce získala viac ako 14 % hlasov, DeLucovo víťazstvo však vyvolalo mimoriadne voľby, ktoré sa budú konať neskôr.

„Hoci sme neuveriteľne zarmútení stratou zástupcu Tonyho DeLucy, sme hrdí na to, že mu voliči naďalej prejavujú dôveru a oddanosť demokratickým hodnotám tým, že ho znovu posmrtne zvolili,“ uviedol demokratický volebný výbor pensylvánskej Snemovne reprezentantov vo svojom tweete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *