Zrušte sankcie! Rusi aj tak zarábajú a Európania platia vysoké účty, hlási Talian Salvini, ktorý môže vyhrať voľby

Známy taliansky populistický politik Matteo Salvini má v Taliansku veľké šance vyhrať voľby, ktoré sa budú konať 25.septembra. Salvini je známy svojou kritikou EÚ či migrácie.

Salvini teraz vyzýva Západ, aby zrušil sankcie proti Rusku, pretože podľa neho z nich aj tak profitujú Rusi a občania vo svete majú len vysoké účty.

„Od zavedenia sankcií už uplynulo niekoľko mesiacov a ľudia platia za svoje účty dva, tri, dokonca štyrikrát viac,“ povedal pre rozhlasovú stanicu RTL.

„A po siedmich mesiacoch vojna pokračuje a pokladnica Ruskej federácie sa plní peniazmi,“ dodal.

„Ak chceme pokračovať v sankciách, urobme to, chceme chrániť Ukrajinu – ale nechcel by som, aby to znamenalo, že namiesto toho, aby sme škodili sankcionovaným, škodíme sebe.“

Borrell: Vplyv sankcií na ruskú ekonomiku sa zvyšuje, napríklad na letectvo

Vplyv sankcií na ruskú ekonomiku sa zvyšuje, najmä napríklad v letectve. Na tamojší priemysel majú postihy vplyv, ktorý sa navyše bude prehlbovať. Na pondelňajšej medziparlamentnej konferencii o zahraničnej, bezpečnostnej a obrannej politike v Prahe to povedal šéf únijnej diplomacie Josep Borrell, ktorý sa pripojil cez video.

Ukrajinci v rámci protiofenzívy potvrdili dobytie mestečka na severe Chersonskej oblasti

Ukrajinskí vojaci dnes znovu ovládli niekoľkotisícové mestečko Vysokopilja na severe Rusov okupovanej Chersonskej oblasti, o ktorej v posledných dňoch zvádzali ťažké boje. Informáciu potvrdili zástupcovia kancelárie ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. On sám v pravidelnom večernom príhovore hovoril o tom, že od vojenských veliteľov a šéfa spravodajských služieb má dobré správy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *