Ruskí okupanti už utekajú z Krymu, vyhlásil Zelenský. Ukrajinská armáda zasahuje tvrdými útokmi. Sledujte tie výbuchy!

Prezident Ukrajiny Zelenský vo svojom poslednom príhovore potvrdil cieľ opätovného ovládnutia polostrova Krym, ktorý v roku 2014 anektovalo Rusko. „Verím, že sa na Krym vráti ukrajinská vlajka a slobodný život. Oslobodzujeme celú našu pôdu, všetkých našich ľudí,“ povedal Zelenský

Na oslobodenie Krymu už podľa neho ukrajinská armáda, vojenské spravodajstvo a špeciálne jednotky robia všetky potrebné kroky. „A všetci to vidia: okupanti už začali z Krymu utekať. To je pre nich všetkých správna voľba,“ 

„Ruská prítomnosť urobila z Krymu jedno z najnebezpečnejších a najneslobodnejších miest v Európe,“ vyhlásil Zelenský.

Videozáznamy a satelitné snímky, ktoré sa šíria po sociálnych sieťach ukazujú, že kľúčový most v meste Nova Kachovka na juhu Ukrajiny bol zničený. Zásah utrpel aj Antonivský most pri Chersone. Ukrajinci sa snažia zabrániť Rusom v ich využití na strategické účely.

Ukrajina k úderom na ruské základne, muničné sklady a mosty cez rieku Dneper, ktoré vedú do Ruskom okupovaného mesta Cherson používa americké raketové systémy HIMARS.

Teraz bol podľa výskumníka Benjamina Pitteta zasiahnutý most, ktorý vedie cez priehradu Nova Kachovka a je využívaný ruskými silami na prepravu vojenskej techniky po regióne. Ten sa mal po opakovaných zásahoch zrútiť, uvádza web newsweek.com. „Most pri priehrade Nova Kachovka sa zrútil v dôsledku početných ukrajinských úderov,“ napísal Pittet na Twitteri a pripojil satelitný snímok, ktorý ukazuje škody.

One Reply to “Ruskí okupanti už utekajú z Krymu, vyhlásil Zelenský. Ukrajinská armáda zasahuje tvrdými útokmi. Sledujte tie výbuchy!”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *