Zomrel profesor Krčméry. Slováci ho spoznali počas pandémie

Vo veku 62 rokov dnes zomrel slovenský lekár a profesor Vladimír Krčméry, ktorého Slováci spoznal vďaka pandémii Covid – 19.

„Vladimír Krčméry bol uznávaný epidemiológ a infektológ. Patril medzi hlavné tváre očkovacej kampane proti vírusu COVID-19. Podľa informácií TV JOJ mal Krčméry obojstranný zápal pľúc. Televízii JOJ 24 potvrdili informáciu o úmrtí dva od seba nezávislé zdroje.“ píše portál noviny.sk

Krčméry vyštudoval v roku 1985 Lekársku fakultu na Univerzite Komenského. V roku 1985 začal svoju kariéru na Klinike infekčných chorôb vo Fakultnej nemocnici v Bratislave. Bol členom viacerých humanitárnych misií v rozvojových krajinách a dlhé roky pôsobil ako vysokoškolský pedagóg, informujú ďalej noviny.sk v článku.

Bol členom viacerých humanitárnych misií v rozvojových krajinách a dlhé roky pôsobil ako vysokoškolský pedagóg. Slovákov vyzýval počas pandémie do očkovania.

Naposledy sme videli Krčméryho pomáhať v stanovom mestečku migrantov v Kútoch

Krčméry tvrdil, že toto je iná situácia, aká bola na vrchole migračnej krízy v roku 2015 v západnej Európe

„Vtedy prešlo hranicami za tri mesiace 900 000 ľudí. Tu to nehrozí, tu majú ľudia tendenciu ísť hneď preč. Väčšina z nich sa sem už nevráti. Napríklad z tých, ktorí odišli v pondelok (31. 10.) počas noci, sa vrátilo iba päť a 40 je už na svojej ceste tam, kde podľa nich budú mať nádejnejšiu budúcnosť,“ povedal profesor, uvádza TA3.

Podľa jeho slov niektorí na základe pozitívnych skúseností na Slovensku rozmýšľajú nad tým, že zostanú tu. „Treba si uvedomiť, že aj my potrebujeme pracovné sily v zamestnaniach, ktoré nevieme pokryť. Je mnoho profesií, ktoré ani my na škole nevieme pokryť. Mnohí z nich sú vzdelaní, mali sme na hranici aj lekárov. My ich berieme ako rovnocenných partnerov, keďže oni utekajú pred vojnou. Mali sme tu aj chlapca, ktorý stúpil na nášľapnú mínu a mal odtrhnutú končatinu, ďalší mal odtrhnutú ruku,“ uviedol profesor Krčméry, píše TA3.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *