Žilinka nepodá návrh na zrušenie Kotlebovej ĽSNS

Generálny prokurátor Maroš Žilinka nepodá návrh na rozpustenie strany Mariana Kotlebu ĽSNS.

Informovala o tom televízia Markíza a potvrdil to aj hovorca generálnej prokuratúry Dalibor Skladan.

„Generálny prokurátor SR nateraz nezistil podmienky na podanie žaloby na rozpustenie politickej strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko podľa paragrafu 384 a nasledujúceho Správneho súdneho poriadku,“ uviedol Skladan.

Kotlebu ĽSNS chcel už v roku 2017 zrušiť vtedajší generálny prokurátor Jaromír Čižnár. Najvyšší súd SR však jeho návrh v roku 2019 zamietol.

„Nemá dôvod vôbec žiaden. A sa čudujem ze 1488 ho vôbec odsúdili . Ak toto nieje politická pomsta tak nič viac“ píše Michal v diskusii.

„Inak, po dlhom čase s ním súhlasím … takto sa rozdelia % medzi ĽSNS a Republikou“ teší sa Bronislava z odchodu Mazurekovcov z ĽSNS, podľa ktorej sa takto rozdelia hlasy a nedostane sa ani jedna strana do parlamentu.

One Reply to “Žilinka nepodá návrh na zrušenie Kotlebovej ĽSNS”

  1. Konečne jedno múdre rozhodnutie!!! Už sa o to raz pokúšali. Aj to sa dá pripísať ako jedna obrovská chyba strany Smer SD!!! To mali vtedy skôr podať návrh na zákaz iných strán. Inak Žilin_ka by sa mal držať zákona!!! A ten jasne hovorí, ne bis in idem!!! A práve aj s tohto dôvodu odsúdenie Kot_lebu je protiústavné a protizákonné!!! To čo mu totižto kládli za vinu predsa už raz bolo predmetom súdneho konania!!! A vtedy ten spor Kot_leba vyhral!!! Mysleniu zdar!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *