Toto je zlé! Sledujte, aká masa severokórejských vojakov je pripravená pomôcť Putinovi na Ukrajine

Podľa ruskej štátnej televízie Severná Kórea ponúkla Rusku 100 000 „dobrovoľníkov“ na pomoc vo vojne proti Ukrajine.

„Objavili sa správy, že 100 000 severokórejských dobrovoľníkov je pripravených prísť a zúčastniť sa konfliktu,“ povedal moderátor talk show Igor Korotčenko na ruskom Prvom kanáli, uviedol New York Post.

Správy prichádzajú v čase, keď sa ruské vojenské sily vyčerpávajú po neúspešnom pokuse o obsadenie kľúčových častí Ukrajiny, vrátane hlavného mesta Kyjeva.

Niektoré odhady uvádzajú počet zabitých ruských vojakov na 15 000 až 25 000. Pri započítaní viac ako piatich mesiacov vojny to znamená, že Rusko má na svedomí približne 100 vojakov denne.

Korotčenko tiež narážal na správy naznačujúce, že Rusko pozvalo severokórejských „stavbárov“, aby opravili Ruskom okupovaný Donbas.

Alexander Matsegora, ruský veľvyslanec v Severnej Kórei, v júlovom rozhovore uviedol, že „kórejskí stavbári, ktorí sú vysoko kvalifikovaní, pracovití a pripravení pracovať v tých najťažších podmienkach, sa budú veľmi vážne“ podieľať na budovaní zničenej infraštruktúry v Donbase.

Korotčenko označil severokórejských stavbárov za „rezidentov a nenáročných“ a povedal, že najdôležitejšie je, že sú „motivovaní“.

Severná Kórea a Rusko zažili po ruskej invázii na Ukrajinu užšie partnerstvo, pričom Severná Kórea ako jedna z mála krajín na svete uznala Doneckú ľudovú republiku (DNR) a Luhanskú ľudovú republiku (LNR) za nezávislé.

Matsegora v rozhovore tvrdil, že Severná Kórea za spoluprácu s Ruskom nič nedostáva, a uviedol, že iba koná podľa svojho „svedomia“.

„Severná Kórea je jednou z mála krajín, ktoré si môžu dovoliť viesť úplne nezávislú zahraničnú politiku. Nikto – ani Rusko s Čínou, nieto ešte Spojené štáty – nemôže Severokórejčanov nútiť, aby niečo robili alebo nerobili,“ dodal veľvyslanec a sľúbil, že Severnej Kórei pomôže v boji proti jej sankciám na globálnej scéne.

„V novej realite, v ktorej existujeme, v ktorej existuje KĽDR, v ktorej budú existovať republiky Donbasu, si musíme zvyknúť na život v podmienkach najrôznejších obmedzení,“ uzavrel Matsegora.

4 Replies to “Toto je zlé! Sledujte, aká masa severokórejských vojakov je pripravená pomôcť Putinovi na Ukrajine

  1. Pre koho ako? Vždy pred takýmto hodnotením je potrebné si zvoliť uhol pohľadu. Ak uvážite, že KĽDR uznala samostatné republiky, tak sa niet čo čudovať, že sa môže uchádzať aj o zákazky na znovuobnovení DĽR a LĽR. A verím, že bude aj úspešná. Samozrejme bude zaujímavé sledovať čo všetko za to KĽDR získa. Určite jej to prinesie isté výhody. A zrejme toho nebude málo. A navyše, ak by KĽDR dodala na Ukrajinu aj dobrovoľníkov, tak postavenie KĽDR v očiach obyvateľov Donbasu iba porastie. No musíme si počkať, čo nám čas prinesie. Inak takáto pomoc, ak vám niekto ponúkne sa neodmieta, čo poviete? Mysleniu zdar!!!

    1. Že asi budeš ruskom platený troll. Severokorejci maju rovnakú armádu ako rusi čiže nič moc. Dostanú na hubu rovnako ako putlerovci a utečú rovnako ako budú utekať rusi s DĽR a LĽR keď ich budú ukrajinské vojská tlačiť domov do Ruska.

      1. A ty potom 🙂 asi budes amerikou plateny trollo :-)…ruska armada nic moc??? 😀 asi si myslel anglosacku ta vzdy bola nic moc :)…na hubu zase dostane nakoniec len zapad 🙂 ako vzdy…tebe to dobre tlaci v hlave :)…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *