Zelenskyj: Vojna môže trvať 10 rokov a samozrejme, že zvíťazíme

V rozhovore pre CNN Zelenskij uviedol, že pre Ukrajinu je „bitka o Donbas veľmi dôležitá“ z mnohých dôvodov, a dodal, že môže ovplyvniť „priebeh celej vojny“.

Zdôraznil však, že diplomatické riešenie konfliktu je vhodnejšie.

„Nemôžeme sa vzdať nášho územia, ale musíme nájsť nejaký dialóg s Ruskom,“ povedal Zelenskyj a dodal, že rozhovory nebudú vedené „na základe ruského ultimáta“.

Zelenskyj vyhlásil, že dialóg je nutný, aby sa zabránilo ďalším obetiam na životoch, hoci tvrdil, že jeho krajina „môže s Ruskou federáciou bojovať desať rokov“.

Na otázku moderátora CNN, či Ukrajina v konflikte zvíťazí, Zelenskyj poznamenal: „Áno, samozrejme.“

Na internete sa objavili fotografie a video, na ktoré je údajne zachytená zasiahnutá ruská vojnová loď

Na internete sa objavila neoverená fotografia, na ktorej je vidieť ruská vojnová loď Moskva zasiahnutá na mori. Následne bolo zverejnené video.

Vojenskí pozorovatelia tvrdia, že fotografia môže byť pravá. Rob Lee, doktorand na katedre vojnových štúdií na King’s College London, na Twitteri napísal, že „vyzerá ako pravá fotografia“.

A OSINTtechnical, známy twitterový účet zdieľajúci spravodajské informácie z otvorených zdrojov, napísal: „Nemôžem overiť pravosť, ale jedná sa o krížnik triedy Slava a nemyslím si, že by niektorý z nich bol takto zničený.“