Zelenský: Ukrajinské sily majú šancu! Musíme ísť do protiútoku na Rusov

Obrovské boje vo východnej časti Ukrajiny práve prebiehajú. V meste Severodoneck majú síce ruské sily výhode v pohode vyššieho počtu vojakov, no ukrajinské sily majú podľa prezidenta Zelenského všetky šance na protiútok.

O kontrolu nad kľúčovým ukrajinským mestom Severodoneck sa vedú pouličné boje a situácia sa mení „každú hodinu“, uviedol jeden z predstaviteľov Kyjeva, ktorý varoval, že jeho vojaci sú v presile ruských síl.

„Situácia sa mení každú hodinu, ale zároveň je tu dostatok síl a prostriedkov na odrazenie útokov,“ uviedol starosta Severodonecku Oleksandr Striuk.

„Máme nádej, veríme v naše ozbrojené sily, nikto sa nechystá opustiť Severodoneck,“ dodal.

Ešte pred niekoľkými dňami sa zdalo, že Moskva je blízko dobytia strategického priemyselného centra na východe krajiny, ale ukrajinským silám sa podarilo udržať.

„Naši hrdinovia držia svoje pozície v Severodonecku. V meste pokračujú prudké pouličné boje,“ uviedol ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v pondelkovom neskorom videoposolstve.

„Ukrajinský Donbas zostáva silný,“ hovorí Zelenskyj

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyhlásil, že jeho jednotky sa nevzdávajú pozícií v Severodonecku, meste, kde prebiehajú jedny z najväčších pozemných bojov vojny.

„Naši hrdinovia sa nevzdávajú pozícií v Severodonecku. V meste pokračujú prudké pouličné boje,“ uviedol Zelenskyj vo svojom nočnom videoposolstve.

S odkazom na širšiu oblasť Donbasu, kde sa Severodoneck nachádza, Zelenskyj uviedol: „V Donbase sa bojuje: A ukrajinský Donbas stojí, stojí pevne.“