Zelenský prenajal vilu v Taliansku ruskému páru? Talianske médiá vyvolali obrovský ošiaľ

Novú kontroverziu v talianskych médiách vyvolala správa, že údajné sídlo ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v Taliansku bolo v auguste prenajaté ruskému páru za závratných 50-tisíc eur.

Na titulnej strane talianskych novín „Il Tirreno“ z 31. augusta je uprostred titulok „Zelensky affitta a russi“ (v preklade do slovenčiny: „Zelenskyj prenajíma Rusom“). Na titulnej strane sa objavila aj fotografia luxusnej vily.

Vila v prímorskom mestečku Forte dei Marmi v Toskánsku vraj patrí „talianskej spoločnosti, ktorá patrí ďalšej na Cypre a patrí Zelenského manželke“, uvádza la Repubblica.

La Repubblica poznamenala, že v médiách vypuklo šialenstvo kvôli správam o „údajnom ruskom páre, ktorý si mal prenajať vilu ukrajinského vodcu“.

„Správa o údajnom ruskom páre, ktorý si mal prenajať vilu ukrajinského vodcu, kolovala vo Versilii niekoľko dní a informoval o nej denník Tyrrhenian, ktorý píše o niektorých fotografiách, ktoré sa objavili na sociálnych sieťach a zachytávajú ruského turistu v parku vily, vo Vittorii Apuana .“

Pripomeňme, že v prvých dňoch ruskej invázie na Ukrajinu Zelenskyj vyzval Taliansko, aby zabránilo ruským oligarchom využívať krajinu ako bezpečné útočisko.

„Takmer všetci z nich využívajú Taliansko ako miesto na dovolenku. Nebuďte teda letoviskom pre vrahov,“ povedal v marci ukrajinský prezident.

Zelenskyj nedávno presvedčil Európu, aby pozastavila platnosť dohody o zjednodušení vízového režimu s Moskvou z roku 2007, ktorá má obmedziť príliv ruských turistov do bloku.

Denník La Repubblica citoval starostu mesta, ktorý sa k zámočku vyjadril takto: „Je to pre mňa veľmi dôležité:

„Nemali sme žiadne správy a úprimne povedané, až do vypuknutia vojny sme o vile, ktorá sa nachádza v oblasti Villa Apuana, mali len to, že ju vlastní nejaká spoločnosť, okrem iného bola vždy len zriedka obývaná.“

Medzitým došlo k popretiu, že by v údajnej Zelenskej vile zdržiavali Rusi:

„Vo vile ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského neboli žiadni Rusi ani Ukrajinci“. Hovorí realitný maklér spoločnosti Real Estate Forte dei Marmi Villas Claudio Salvini, ktorý tieto zvesti popiera: „To, čo bolo napísané, sú domnienky. Vila bola na leto prenajatá páru, nepoviem vám, či býva v Londýne alebo nie, ale uisťujem vás, že to nemôžu byť Rusi, pretože máme absolútny zákaz prenajímať vily Rusom a Ukrajincom,“ zdôrazňuje Salvini. — la Repubblica

Pred vilou protestovali ľudia s nápismi: „Zastavte zbrane vojnovému komikovi (Zelenskému)“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *