Zelenský po „atentáte“ na dcéru blízkeho Putinovho človeka varuje: Pripravme sa na „odpornejšiu“ fázu vojny. Vojaci chystajú toto!

Ukrajina sa pripravuje na pravdepodobnú eskaláciu ruských útokov po tom, čo bola včera večer zabitá dcéra Alexandra Dugina – Darja Duginová – niečím, čo vyzeralo ako bomba v aute, keď išla jeho autom domov z akcie.

Na základe podrobností, ktoré sa objavili, sa mnohí domnievajú, že išlo o atentát na samotného významného, ​​ale veľmi kontroverzného ruského politického komentátora a filozofa.

V nedeľu ruský Vyšetrovací výbor v oficiálnom vyhlásení uviedol, že začal vyšetrovanie vraždy po tom, čo bola odpálená bomba v aute pod vozidlom Alexandra Dugina, ktoré v tom čase riadila iba jeho dcéra Darja (podľa očitých svedkov na poslednú chvíľu vymenil auto pri návrate z akcie) .

Podľa ruského Vyšetrovacieho výboru bola Toyota Land Cruiser, ktorú riadila, roztrhaná autobombou v Moskovskej oblasti blízko obce Bolšoja Vjazemy pri cielenej vražde neznámymi subjektmi:

„Vyšetrovanie sa domnieva, že zločin bol vopred naplánovaný a má charakter zákazky,“ uviedli vo vyhlásení a dodali, že vyšetrovatelia „zistili, že výbušné zariadenie bolo umiestnené pod spodnou časťou vozidla na strane vodiča“.

Vodcovia proruskej domobrany v Donbase, medzi nimi predovšetkým Denis Pušilin, vyzvali bojovníkov, aby Duginovu smrť rýchlo „pomstili“. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj teraz zároveň varuje svojich občanov, že hrozí vážna eskalácia.

„Mali by sme si uvedomiť, že tento týždeň sa Rusko môže pokúsiť o niečo obzvlášť škaredého,“ uviedol ukrajinský vodca vo svojom každodennom videoposolstve v sobotu neskoro večer. „Ale Rusko robí to isté neustále každý týždeň po celý uplynulý polrok.“

Niekoľko dní pred oslavami Dňa nezávislosti Ukrajiny prijímajú podľa denníka The Wall Street Journal mimoriadne bezpečnostné opatrenia aj niektorí regionálni gubernátori:

V severovýchodnej Charkovskej oblasti, ktorej časť zostáva pod ruskou okupáciou, vyhlásil gubernátor Oleh Synehubov tento týždeň rad obmedzení pohybu vrátane 36-hodinového zákazu vychádzania, ktorý začne platiť v predvečer Dňa nezávislosti v utorok a potrvá do štvrtkového skorého rána.

„Berte prosím tieto kroky s pochopením a pripravte sa zostať doma alebo v protiatómových krytoch – to je naša bezpečnosť,“ napísal na sociálnej sieti Telegram. „Nedáme nepriateľovi šancu k žiadnym provokáciám. V deň našej nezávislosti budeme obzvlášť ostražití.“

Ruský prezident Putin zatiaľ oficiálne nereagoval ani sa nevyjadril k bombovému útoku na auto, ktorého cieľom boli civilisti na ruskom území.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *