Zelenský odkazuje tvrdé slová Putinovi: Ruskí vojaci sa nás boja! Nemáte odvahu priznať jednu vec!

Prezident Ukrajiny vyhlásil tvrdé slová na stranu ruských vojakov a armády Vladimira Putina.

Podľa Zelenského sa ruskí vojaci boja tých ukrajinských a Moskva nemá odvahu priznať si prehru.

„Rusko nás plánovalo zničiť za týždeň,“ uviedol Zelenskyj v nočnom prejave na Telegrame a pripomenul, že vojna trvá už 139 dní. „Ruskí vojaci majú strach z našich ozbrojených síl. Vieme to z odpočúvaných telefonických rozhovorov,“ dodal Zelenskyj.

„Už nemajú strategickú silu, charakter ani pochopenie toho, čo vlastne v našej zemi robia. Nie je v nich ani štipka odvahy priznať prehru a stiahnuť jednotky z ukrajinského územia,“ poznamenal Zelenskyj.

V Moskve vznikol nový útvar žoldnierov, ktorí budú bojovať na Ukrajine

V Moskve vznikla nová vojenská jednotka, do ktorej sa hlásia žoldnieri so záujmom o boje na Ukrajine. Napísal o tom spravodajský portál Meduza, podľa ktorého sa záujemcovia nechávajú do útvaru najímať od 1. júla, a to za viac ako 200 000 rubľov mesačne (83 100 korún).

Jednotka je čiastočne financovaná z moskovského mestského rozpočtu a sami žoldnieri ju prezývajú sobjaninský pluk podľa starostu Moskvy Sergeja Sobjanina. Do útvaru sa môžu zapísať muži do 60 rokov veku. Podľa informácií Meduzy sa do jednotky nehlásia ani tak obyvatelia Moskvy, ale predovšetkým muži z ostatných ruských regiónov. Žoldnieri prejdú pred vyslaním na Ukrajinu výcvikom v Nižegorodskej oblasti východne od Moskvy.

Ruské ministerstvo: Plyn do Európy cez Ukrajinu môže prúdiť aj po roku 2024

Rusko zváži, že by plyn do Európy posielalo cez Ukrajinu aj po roku 2024, kedy končí súčasná zmluva o tranzite cez túto krajinu, ak bude v Európe záujem a ukrajinské plynovody budú v prevádzkyschopnom stave. V stredu to podľa agentúry RIA Novosti uviedlo ruské ministerstvo zahraničia.

One Reply to “Zelenský odkazuje tvrdé slová Putinovi: Ruskí vojaci sa nás boja! Nemáte odvahu priznať jednu vec!”

  1. Ty fašistický debil. Len snívaj, že si porazil svetovú velmoc. Rusko na rozdiel od teba vie, čo na Ukrajine robí. Chce vymazať tvoj fašistický režim.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *