Zelenský chce rýchli koniec vojny a dať si pivo na pláži. Vyriešila by to smrť Putina

Ukrajinský prezident Zelenský si myslí, že ak by náhle umrel ruský prezident Vladimir Putin, vojna by mohla skončiť, pretože autoritárske režimy sú prispôsobené jednej osobe.

Po smrti ruského prezidenta Vladimira Putina je veľká šanca na ukončenie vojny na Ukrajine. Ruská federácia sa bude musieť zaoberať domácou, nie zahraničnou politikou.

Tento názor vyjadril ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v špeciálnej epizóde relácie Davida Lattermana „My Next Guest Needs No Introduction“ na Netflixe. Informovala o tom dnes tlačová agentúra Unian.

„(Ak Putin zomrie – pozn. agentúry UnianUNIAN), vojna nebude. Autoritatívny režim je hrozný, pretože predstavuje veľké riziko. Všetko však nemôže závisieť od jedného človeka. Preto keď takýto človek zomrie, všetky inštitúcie sa zastavia,“ myslí si Zelensky.

Príklad vidí v Sovietskom zväze. V histórii bývalého totalitného štátu boli podľa neho príklady, keď po smrti vodcu všetky procesy zamrzli. V 80. rokoch však v krátkom časovom slede zomreli traja sovietski vodcovia, čo nemalo zásadný vplyv napríklad na vojnu Sovietskeho zväzu v Afganistane.

„Myslím si, že ak tam (Putin) nebude, bude to pre nich ťažké, budú sa musieť zaoberať domácou politikou, nie zahraničnou,“ povedal Zelenskyj.

Zelenskyj verí, že zostane prezidentom minimálne do konca vojny alebo do víťazstva Ukrajiny. „Určite budem prezidentom až do nášho víťazstva, a potom sa na to neodvážim ani pomyslieť. Nie som na to pripravený. Keď vyhráme, chcem ísť k moru. A dať si pivo, na to mám veľkú chuť,“ povedal Zelensky.

Bývalý ruský premiér Michail Kasjanov sa domnieva, že zlom vo vojne v prospech Ukrajiny nastane v januári a februári. A na jar alebo v lete sa vojna skončí úplnou porážkou Ruskej federácie, uvádza Unian.

Zelenskij: Putin nepoužije jadrové zbrane, pretože sa bojí smrti

„Videl som jeho túžbu po živote. Dokonca sedí za dlhým stolom, pretože sa bojí kovidu,“ povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj o svojom ruskom náprotivku Vladimirovi Putinovi v rozhovore s Davidom Lettermanom, uviedol Kyjevský nezávislý denník. Podľa Zelenského sa preto šéf Kremľa neodváži použiť jadrové zbrane, pretože sa príliš bojí smrti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *