Slováci hlásia problémy po očkovaní: Som chorá sedem mesiacov, lekári pripúšťajú, že po očkovaní, tvrdí Alena

V reportáži televízie Markíza prehovorila Slovenka Alena a Alexandra, ktoré majú po očkovaní problémy a rozhodli sa o tom hovoriť nahlas. U pani Aleny to začalo bolesťami rúk a Alexandra skončila v nemocnici s tumorom.

Ak máte po očkovaní covid 19 nežiaduce účinky, štát za ne prevzal zodpovednosť. Pokiaľ si chcete uplatniť nárok na finančnú kompenzáciu, treba sa obrátiť na miestny príslušný súd, pripomenula v úvode v nedeľnej reportráže TV Markíza.

O vážnych nežiadúcich účinkov sa rozhodli prehovoriť aj dve Slovenky v reportáži najväčšej televízie na Slovensku.

Pred kameru Markíza pustila dve konkrétne ženy, ktoré otvorene hovoria o zdravotných ťažkostiach, ktoré u nich začali byť aktuálne po očkovaní proti covidu, píše portál eReport.sk

Jednou z dvojice žien je pani Alena, ktorá sa dala zaočkovať preto, aby mohla cestovať za deťmi do zahraničia. Prišli však prvé zdravotné komplikácie a to tri týždne po tretej vakcíne. Najprv pociťovala len bolesť ruky, neskôr ju už bolel, doslova, ako sa hovorí, celý človek.

„Potom ma bolel driek, asi tri mesiace. Myslela som si, že dobre, mám to za sebou. Potom mi to o dva dni prešlo na celú chrbticu. Takže som chorá sedem mesiacov. Dvaja lekári pripustili, že môže to byť z vakcíny, že aj oni majú takéto prípady,“ hovorí pre žena pre TV Markíza.

Ďalšou Slovenkou, ktorá sa pred kamerou posťažovala na zdravotné ťažkosti po vakcinácii, bola pani Alexandra. Tá dokonca po druhej dávke skončila v nemocnici so silnými bolesťami v podbrušku! Zaujímalo ju, či to môže súvisieť s vakcínou, ktorú si nechala pichnúť do tela. A tak sa na to opýtala lekára. „Povedal mi, že po očkovacích látkach je reakcia na zrážanlivosť krvi a že mne sa urobil tumor na maternici, ktorý sa tam nazbieral a neurobil dobre,“ vysvetlila, ako reagoval doktor.

„Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) celkovo eviduje viac ako 11-tisíc hlásení na nežiaduce účinky, z toho bolo takmer 1800 závažných. Ľudia sa sťažovali na dočasnú paralýzu, pretrvávajúce zvýšenie tlaku, infarkt, či poruchy sluchu,“ stroho doplnila nepríjemné príbehy žien o ich ťažkostiach TV Markíza.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *